Hoşgeldiniz  

YİĞİT MUHTAÇ OLMUŞ KURU SOĞANA…

Halit BEYTÜT | 25 Haziran 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Öylesine zorlu, öylesine çıkılması imkansız hale gelen bir zaman dilimini yaşıyoruz ki bunu kelimelerle anlatmak mümkün olmuyor.

Hem pandemi döneminde hem de insanlarımızın böylesine sıkıntı ve böylesine bir çaresizlik içine girmesi karşısında milletin kalması içler acısı bir durumun oluşmasına neden olmaktadır.

Zam furyaları, insanların alım gücünün bu kadar dibe vurma gibi bir dönemi yaşamadı bu millet.

Denetim mekanizmalarının hiç hayata geçirilmemesi, bundan yararlanan gözleri sadece para hırsı bürümüş vicdan yoksunu insanların habire sattıkları ürünleri fahiş fiyatlarla satmaya kalkışması zaten büsbütün alım gücü olmayan vatandaşları artık can evinden vurmaya başlamıştır.

İşsizliğin belini büktüğü insanların cebinde olmayan parasına da göz koyması son derece düşündürücü bir hal almıştır.

Özellikle insanların zorunlu tüketim ürünlerine insanların alamayacağı fiyata her gecen gün zam bindiren bu ahlak ve vicdan yoksunu satıcılara ilimizde dur denen bir denetim mekanizması olmadığı için zaten daha çok fakirleşmiş olan vatandaşların canına okumaya devam ediyorlar.

Özellikle yerde biter gibi ilimizin her köşesinde açılan maketler zinciri artık pes dedirtecek şekilde raflarındaki etiketleri alışkanlık hale getirip değiştirmeleri ve gözü doymaz bir şekilde etiketlerdeki fiyatlara olmadık bindirmeler yaparak resmen vatandaşı soymaya başlamışlardır.

Ben her gecen gün büyüyen ve gelişen ilimizde yetkililerin denetim konusunda neden bu kadar pasif duruma düştüklerine de bir anlam veremiyorum.

Olan da garip vatandaşa oluyor ve fırsatçılara da gün doğuyor. Hele hele ilimizin her semtine ari kovanı gibi konan BİM, 2001, ŞOK Gibi marketler ise kelimenin tam anlamıyla bir soygun marketlerini oluşturmuşlardır.

Denetimin hiç olmamasını fırsat bilip vatandaşa fahiş fiyatla ürünlerini satmaya kalkışanlara hala neden dur denilmiyor?

Gerek belediyemiz zabıta ekipleri ve gerekse de denetimle ilgili kuru neden bu fırsatçılara meydanı boş bırakırlar anlamak mümkün değil.

Batman’da ne yazık ki isteyenin istediği fiyata satış yapabilme imkanını verenler artık daldıkları gaflet uykusundan uyanmalarının zamanının geldiğini hatırlatmak istiyoruz.

Millet artık ne yazık ki bu fahiş fiyatlar yüzünden kuru soğana bile hasret kalmışlardır.

Batman fırsatçıların her geçen gün arttığı bir il konumuna düşmüştür.

Bunun vebalini çekenler de artık bariz bir şekilde bilinmektedir.

Bu yüzden denetim yapmayıp halkın alim gücünün tükenmesine vesile olanlar utansın demek geliyor içimden.

31 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.