Hoşgeldiniz  

YILDA 15 BİN MEZAR TAŞI ÜRETİLİYOR

admin | 27 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, mezar yapımında kullanılan taşların üretimini kendi imkânlarıyla yaparak vatandaşlara ücretsiz veriyor.

Batman Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü yetkilileri, vefat eden vatandaşların bilgilerinin sisteme düşmesinin ardından mezar taşlarına vefat edenin kimlik bilgilerini anında yazdırarak definin yapılacağı yerde kullanımı için hazırda beklettiklerini böylece defin sonrasında mezarın kaybolmasını veya karışmasının önüne geçtiklerini belirttiler.

Yetkililer, her bir mezar için toplam 7 adet mezar taşı, mezarın iç ve dış yapımında da 60 adet briketin kullanılması gerektiğini ve bunların tamamının ücretsiz olarak verildiği belirtti. Yılda ortalama 15 bin civarında mezar taşı üretilip merkez ve çevre köylerden ihtiyaç duyulan yerlere dağıtıldığını ifade eden Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, vatandaşlarımızdan vefat edenlerin vefat ve taziye evi bilgileri Mezarlıklar Müdürlüğü personelince Batman Belediyesi web sitesinde yayınlandığını söyledi.

168 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.