Hoşgeldiniz  

YİNE SADAKA MI VERECEKLER…

Halit BEYTÜT | 05 Kasım 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bilindiği gibi emeklilerin her 6 ayda bir enflasyon oranına göre maaşlarına zam yapılmakta ve ne yazıktır ki TÜİK in her 6 ay öncesinde verdiği enflasyon oranları emekliye sadaka niteliğinde zam yansımasına neden olmaktadır.

Öte yandan zatı muhterem Hazine ve Maliye bakanımız Berat Albayrak önceki gün yaptığı açıklama dünyanın ikinci büyük büyümeye yüz tutmuş ülkesi olduğumuzu açıklarken yılbaşına az bir süre kala yana emekliye yılın ikinci altı ayında yapılacak zam oranlarının da böylesi büyüme ile rekor bir adıma yol açabilecek mi sanmıyorum ama onların imdadını yine sayrın emir kulluğunu yapan TÜİK denilen saray emir kulu enflasyon oranını düşük gösterdi ve verilecek olan zammın yüzde 5 bile olamayacağı kanaati oluşmuş bulunmaktadır.

Ekonomiye bakıldığında dünyanın en iyi ekonomisi olacağı söyleyen bakan efendi ne yazıktır ki artık inandırıcılığın yitirmiştir ama buna rağmen attığı yalanlara har gün yenilerini eklemektedir.

Ülkemin çatırdayan bütçesini güllük gülistanlıkmış gibi gösteren zatı muhteremlerin nasıl olsa ekonomik açıdan bir sıkıntıları yok, Fatura ödemleri yok, elektrik ödemeleri yok, doğalgaz ödemeleri yak eh hal böyle iken bu zatı muhteremlerin yoksulun, fakirin gülmeyen yüzünden asla haberi olmayacaktır tabii ki.

Ben öylesi bir durumda ki vatandaşlar artan hayat şartları altında ezilmemeye çalışan ama her geçen gün çabalayıp bir türlü düzlüğe çıkamayan ve bu yüzden de huzuru kaçan bu milletin böylesi bir dönemi yaşamasını asla hak etmediğini düşünüyorum.

Kendi elleriyle seçim ülkenin yönetimine getirdiklerinin şatafatlı bir yaşam sürerken onların ekmek kavgasına girmesi bu ülkenin en büyük talihsizliğidir.

Bu yüzden ben böylesi bir durumda bile hala ülkenin durumunu güllük gülistanlıkmış gibi gösteren bedhahların emekliye ikinci 6 aylık dönemindeki zamları da sadaka niteliğini aşmayacağına inanıyorum.

Yıllarca ülkelerinin kalkınmasına emek verenlerin ve yaşları gelince de emekliye ayrılıp ikince baharlarını yaşama hakkını elde edenlere ikinci baharı yaşatmamak için her türlü yol başvuran sözde yetkili özde halk düşmanı olanların artık millete verecekleri hiçbir şeyin kalmadığını ifade etmek istiyorum.

Kendi emeklisine yaşıyorken ölmüş özüyle bakanların gözü kör olsun demek geliyor içimizden.

72 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.