Hoşgeldiniz  

YÖGEP EĞİTİMLERİ BAŞLADI

admin | 13 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

YÖGEP EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim yöneticilerinin mesleki bilgi, beceri ve tutumlarına katkı sağlamak ve onları bulundukları konumun ihtiyaçlarına cevap verecek donanımlarla geliştirmek amacıyla düzenlenen Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) eğitimleri başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP)” kapsamında okul yöneticilerine yönelik verilecek olan eğitimlerin açılış programı ve ilk eğitim TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleşti.

Açılış programına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Remzi Koç, Hasankeyf İlçe Şube Müdürü Abdussamed Oral ve okul yöneticileri katıldı. Program, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kurtaran’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Müdür Kurtaran “Değerli arkadaşlar, siz değerli eğitim yöneticisi arkadaşların; mesleki bilgi, beceri ve tutumlarınıza katkı sağlamak ve sizleri yöneticilik konusunda daha donanımlı hale getirmek amacıyla Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğümüz tarafından “Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP)” çalışması hayata geçirildi. Bu çalışma kapsamında 120 saatlik bir eğitim görmüş olacaksınız. Bugün bu çalışmanın ilimizdeki startını vermiş bulunmaktayız. Düzenlenecek eğitimlerin hayırlara vesile olmasını diliyorum.

20. Millî Eğitim Şûrasında 3 ana başlıkta alınan tavsiye kararların birçoğu Bakanlığımızca hayata geçirildi. Şûrada öğretmenlerin mesleki gelişimi başlığında okul yöneticiliğinin profesyonel bir meslek olarak tanımlanması, öğretim liderliğine odaklanılması, yöneticilerin mesleki gelişimlerinin desteklenmesi ve özlük haklarının güçlendirilmesine yönelik kararlar alınmıştı. Bu kararlar doğrultusunda “Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP)” çalışması düzenlendi.

Değerli meslektaşlarım, bize emanet edilen çocuklara en iyi şekilde hizmet verebilmek adına sürekli çalışmaya ve öğrenmeye devam edeceğiz. Bizim mesleki olarak kendimizi geliştirmemiz aynı zamanda çocuklarımızın da iyi yetişmesine, daha nitelikli bir eğitim almasına vesile olacak. Bu sebeple hayata geçirilen bu çalışmayı çok iyi bir şekilde değerlendirmeliyiz.

Değerli arkadaşlar, programın sonunda elde edeceğiniz kazanımla ekstra bilgi ve donanımlarla buradan ayrılacaksınız. Unutmayalım, insan hangi mesleği icra ederse etsin kendini geliştirmek zorundadır. Bir de bizim gibi öğrendiğini öğretme sorumluluğu olan bir mesleği icra ediyorsa bu çok daha önemli bir konu olmaktadır” dedi.

Yapılan açılış programın ardından 120 saat sürecek olan mesleki gelişim faaliyeti Şube Müdürleri Mustafa Remzi Koç ve Abdussamed Oral başkanlığında iki ayrı grup çalışmasıyla devam etti.

40 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.