Hoşgeldiniz  

YÖGEP EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

admin | 19 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

YÖGEP EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim yöneticilerinin mesleki bilgi, beceri ve tutumlarına katkı sağlamak ve onları bulundukları konumun ihtiyaçlarına cevap verecek donanımlarla geliştirmek amacıyla düzenlenen Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) eğitimleri devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) kapsamında okul yöneticilerine yönelik verilecek olan eğitimlerin ikinci grup açılış programı ve ilk eğitim TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleşti.

Açılış programına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Remzi Koç, Hasankeyf İlçe Şube Müdürü Abdussamed Oral ve okul yöneticileri katıldı. Saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşı ile başlayan program, Müdür Kurtaran’ın açılış konuşmasıyla devam etti.

Yapılan açılış programın ardından 120 saat sürecek olan mesleki gelişim faaliyeti Şube Müdürleri Mustafa Remzi Koç ve Abdussamed Oral başkanlığında iki ayrı grup çalışmasıyla devam etti. İkinci kademeye devam eden okul yöneticileri ise Gültepe Anadolu Lisesinde iki ayrı grup halinde eğitimlere devam ediyorlar.

26 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.