Hoşgeldiniz  

“YOĞUN ÇABA İÇERİSİNDEYİZ”

admin | 14 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir Hasankeyf Uygulama Otelinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek üniversite gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Rektör Demir, üniversite olarak Tıp Fakültesi için tüm fırsatları değerlendirdiklerini söyledi.

Batman’a Tıp Fakültesi kazandırmak için yoğun çaba içerisinde olduklarını aktaran Demir “Enerji alanında pilot üniversite olmanın gururunu yaşarken bu sevincimizi sizlerle paylaşmak için bugün bir araya gelmiş bulunuyoruz. Hepiniz hoş geldiniz.

Göreve başladığımız ilk gün sizlerle gerçekleştirdiğimiz ilk basın toplantısında Batman Üniversitesini bölgesel kalkınmada en önemli üniversiteler arasına getirmeye söz vermiştik. Bu sözümüzü tutmuş olduğumuz için de ayrıca mutluyuz.

Batman Üniversitesinin bugüne kadar bir pilot üniversite başvuru süreci olmamıştı. Göreve başlar başlamaz ilk olarak gündem maddemiz arasına enerji alanında ihtisaslaşmayı almıştık. Yoğun çalışmalarımız sonunda bugün ise Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi kapsamında Türkiye’deki 22 pilot üniversite arasına girmeyi başardık.

Bildiğiniz üzere ülkemizde devlet ve vakıf üniversitesi olmak üzere 200’ün üzerinde üniversite bulunmaktadır. Enerji alanında bölgesel kalkınmaya destek sağlayacak ise biziz. Batman Üniversitesi bu pilot proje görevi ile ilimizin enerji alanında hem Türkiye’de hem de dünyada ön sıralarda yer almasını sağlayacaktır. Bunu başarmak için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz.

Üniversitemizin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi kapsamında enerji alanında pilot üniversite olarak seçildiği YÖK Başkanımız Prof. Dr. Sayın Erol Özvar tarafından 12 Kasım 2021 tarihinde açıklandı. Bu görevin üniversitemize verilmesinin ardından hemen diğer çalışmalarımıza hızla başladık. Projemizin detaylı bütçelendirme ve alt başlıklarının oluşması sürecinde de sona yaklaşıldı.

Ülkemizin hedefleri kapsamında üniversitelerimizin başta bulundukları şehir ve bölge ile bütünleşmesinin sağlanması, iktisadi, sosyal ve beşeri sermayeyi geliştirmesi beklenmektedir. Bu amaçla üniversitelerimiz misyonlarını tekrar gözden geçirerek ve tek tipten uzaklaşarak kurumsal farklılık ve çeşitliliğe yönelmeye başlamıştır. Biz de bu kapsamda güçlü yönümüz olan enerji kaynaklarımız ile ihtisaslaşacağız.

Bu proje hem şehrimize hem de bölgemize önemli katkılar sunacaktır. Projelerimizin en kısa süre içerisinde sahada hayat bulması ve kalkınmaya destek vermesi amacıyla biz de Batman Üniversitesi olarak tüm enerjimizi bu alana yönlendireceğiz. Şimdi mottomuzu bir kez daha hayata geçireceğiz. Bilgimizi enerjiye dönüştürerek şehrimize, bölgemize ve ülkemize katkı sunacağız” dedi.

34 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.