Hoşgeldiniz  

YOL AĞI GENİŞLETİLİYOR

admin | 02 Eylül 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Kozluk genelinde stabilize köy yolları ile asfaltı deforme olmuş köy yollarının betonlanması ve mezralarına yeni yol açılması için KÖYDES ve Özel İdare yatırımları aralıksız sürüyor.

Kozluk Kaymakamı Eyyüp Güngör, 2020 yılı KÖYDES ile Özel İdare Yatırım Programı kapsamında; yapımı devam eden 7,2 kilometrelik Alıçlı-Yazılı-Yenidoğan Ase grup köy yolunun betonlanması ve sanat yapıları yapımı ile Akçalı Köyü Miro Mezrası’nda yapımı devam eden 3 kilometrelik yeni yol açma çalışmalarını denetleyerek incelemelerde bulundu.

Betonlama, sanat yapıları ve yeni yol açma çalışmalarını yerinde inceleyen Kaymakam Güngör; İlçe Özel İdare Müdürü, teknik personel, yüklenici firma ve köy muhtarlarından yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Yol inceleme çalışmalarının ardından Kaymakam Güngör, Yazılı Köyü’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Köy muhtarları ve vatandaşlarla bir süre sohbet ederek kamu yatırımları ile yol ve ulaşım hizmetlerini değerlendiren Kaymakam Güngör; yol ve ulaşım hizmetlerinin medeniyetin göstergesi olduğunu, ulaşım, alt-üst yapı ile diğer kamu hizmetlerini etkin ve verimli bir şekilde en ücra noktadaki vatandaşlara kadar götürmeye devam edeceklerini belirtti.

İklim ve coğrafi şartlardan dolayı yollarının sürekli bozulduğunu ve vatandaşların ulaşımda ve öğrencilerin de okula erişimde zorluk yaşadığını belirten köy muhtarları ve vatandaşlar, grup köy yolunun betonlanması ve sanat yapılarının yapılmasıyla ilgili duydukları memnuniyeti dile getirerek Kaymakam Güngör’e ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

237 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.