Hoşgeldiniz  

YOL VE YOLCU KİTABI YAYINLANDI

admin | 08 Ekim 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Araştırmacı yazar Sedat Eriş’in Şeyh Muhammed Kâzım Hazretlerinin yaşamını farklı bir bakış açısıyla, değişik bir üslup ve anlatım tekniğiyle anlattığı Beklenen Kitabı ‘Yol Ve Yolcu’ Yayınlandı.

Gazetemizde makaleleri yayınlanan araştırmacı yazar Sedat Eriş’in Şeyh Muhammed Kâzım Hazretlerinin yaşamını ve İslam Dinine yaptığı hizmetlerin anlatan kitabı ekim ayında yayınlandı.

Hatıra baskı olarak 1000 adet basılan YOL ve YOLCU Kitabının yazarı ile yapılan söyleşide Sedat Eriş şunları söyledi “6 aydan fazla bir sürede üzerinde yoğun bir emek, alın teri ve göz nuruyla ilmik ilmik işlemeye çalıştığım ve şeyh muhammed kâzım hazretlerini anlatan ‘yol ve yolcu’ kitabı çok şükür bugün 1000 tane hatıra baskı olarak basıldı ve yayın hayatımıza girdi.

Aslında yol ve yolcu isimli kitap, bir kitap olmanın ötesinde bir proje-eser olarak hayata geçirildi,

ÇÜNKÜ; 1- Kitabın özel olarak hazırlanmış hatıra kutusu var ve bu kutunun önünde şeyh hazretlerinin fotoğraflı bir sözü altın varakla süslenip kitabın yıpranmasını önlemek amacıyla özel olarak selefon kaplanmıştır, kutunun arka yüzünde ise appo şeyhin mübarek naşının olduğu türbesinin resmi yine aynı şekilde özel bir tasarımla yapıldı. Buradaki niyet ise kitabın kutusunu aynı zamanda bir resim hatıra çerçevesi yapmaktı.

2-Kitabın kapağında şeyh hazretlerinin kabri-fotoğrafı ve hikmetli bir sözü yine aynı özel tasarımla yapıldı. Kitabın adı olan yol ve yolcu ismi ise altın sarısı bir biçimde özel bir kabartmayla süslendi.

3- Kitap 224 sayfadan ve içeriği ise 25 ana bölümden oluşurken her bir bölümde şeyh hazretlerinin fotoğraflı ve bir hikmetli sözü var.

4- Kitabın en arka bölümünde ise ilave olarak şeyh hazretleri için yazılmış kasideler ile şeyh hazretlerinin bir devlet yetkilisinin kendisinden istediği nasihat belgesi mevcuttur” dedi

Sedat eriş’in yol ve yolcu eseriyle ilgili yapılan özel röportaj salı günü gazetemizde yayınlanacak…

294 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.