Hoşgeldiniz  

YOLA ÇIKTIKLARIMIZ

Muharrem BİTEN | 13 Mayıs 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Atalarımız hep der; Yola çıktıklarınla çıktığım yola dikkat etmelisin. Öncelikle çıktığımız yol doğru dürüst yol olmalıdır. Bu yolun doğru çıkması en evveli elzem olanıdır. Kabul edelim ki çıktığımız yol, şüphe götürmez doğru olan yoldur öyle olsun.
Pekâlâ, bu yola kimlerle ikmalisin. Yola çıktıkların da doğru yol arkadaşı mı?
Senin onları sırtında taşıdığını, sensiz onların bir hiçlik ifade ettiğinin kanaatinde misin? Bunlara ancak vicdanında senin cevabını arayıp bulmalısın.
Sırtında tasdiklerinin sana hançer saplayacağını bilmeden yola çıkmam bir hesapta hata sayılır mı? Tam gaz dosdoğru yol giderken ve hiç bir problem yokken bu yeni yolcuları tanıyarak mı arabaya aldın. Yoksa yoldaki bulduğum sırtımda taşıdığından daha mı iyi diye düşündün.
Bilemeyiz, çünkü vicdani mahşer de öğreneceğiz bazı şeyleri…
Evet, ama bu yeni yolcular çok garip virajlarda yol kurbuna muhalif eder gibi kurbun tam tersi davranıyorlar.
Söz dinler gibiler ama hiç biri sana uymuyor, uyuyor gibi yapıyor ama asla kendi bildikleri gibi davranıyorlar hepsi kör ve karanlıkta aracın farı da kapalı gitsin istiyorlar.
Hepsi yalaka divanda, ama tek başına bir dev aynada ego imparatorudur.
Adalet, hukuk, insan haklarının en evrensel olanını isterken mi doğru, yoksa bir karanlık yağışlı gecede virajlı bir ormanlık alanda bu arkadaşların farları söndürmek istemeleri neye alamet? Farz edelim araba kötü, farz edelim yol kötü, farz edelim yağmur var şimşekler çakıyor sıfır karanlık, evet hepsini farz edelim bu yeni yolcuların sarhoş naraları bir ki?
Halka hizmet hakka hizmettir.
Durmak yok yola devam…

358 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.