Hoşgeldiniz  

YOLCU SAYISINDA YÜZDE 70 ORANINDA AZALMA GÖRÜLDÜ

admin | 04 Ocak 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Koronavirüs pandemisi öncesi günlük 1000’in üzerinde yolcu kapasitesi bulunan 20 yıllık Batman Şehirlerarası Otobüs Terminali İşletmesi (BAŞTİ)’nde yolcu sayısı büyük oranda azaldı.

Batman’dan birçok şehir ile karşılıklı olarak otobüs seferlerinin merkezi konumunda olan ve şehirlerarası yolun geçiş güzergâhında bulunan Batman Şehirlerarası Otobüs Terminali İşletmesinde yolculara kesintisiz 24 saat hizmet sunuluyor.

Batman’dan Türkiye’nin farklı illerine 30 firma ile günlük 1000 yolcu taşınmasında büyük öneme sahip BAŞTİ’de dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle otobüs sefer sayılarında yüzde 70 oranında azalma yaşandı.

Günlük daha önce mevsimsel olarak ortalama yolcu sayısı 800 iken, Mart 2020 ile Aralık 2020 tarihleri arasında günlük ortalama 60 otobüs ile 150 yolcunun seyahat ettiğini ifade eden yetkililer “Pandemi nedeniyle kolay kolay kimse seyahat etmek istemiyor. Seyahatler çok zorunlu olmadıkça yapılmıyor. Kış mevsimi nedeniyle de şehirlerarası otobüs sayılarında gözle görülür bir azalma yaşandı” ifadelerinde bulundular.

181 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.