Hoşgeldiniz  

YOLUN SONU GÖRÜNÜYOR…

Halit BEYTÜT | 22 Ağustos 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Dört bir yanda adeta abluka altına alınan ülkemizin dışişleri bakanlığınca hala gerçek tehlikeyi görmezden gelmesi ve ortamı güllük gülistanlıkmış gibi göstermesi son derece vahim bir olaydır.
Dış taraftan ülkemizin adeta bir savaşa sürüklenmesi gibi tartışmalar yapılırken içteki huzursuzluk ta vatandaşlarımızı apayrı bir endişeye sevk etmektedir.
ABD hala güvenen ve bunun hüsranla biteceğini göz ardı eden yöneticilerimizin akıl almaz oyamla taktiklerin vatandaş büyük bir ibretle izlemektedir, İç huzursuzluk almış başını giderken, zam furyası altında yaşamını sürdürebilmekte büyük zorluklar çekerken, alınan anlamsız vergilerle vatandaşın yükünü daha da ağırlaştırma taktikleri durmak bilmezken hala ülkenin huzur içinde olduğun u savunan öve bunu görmezlikten gelenlerin yakın bir süreçte ne kadar yanıldıklarını görecekler ama o zamanda iş işten geçmiş olacaktır.
Ülkemizin durumunu çok iyi bildikleri halde hala bunun yakın bir zamanda geçeceğini ve ülkemizin refah düzeyine yeniden ulaşacağını umanlar sanırım kendilerini kandırmaktan öteye gitmemektedirler.
Bu sistemin mutla aka ama mutlaka ömrünü yitirmiş ve halkın refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştıramayacakları kesinlikle anlaşılmıştır.
Bu nedenle ben artık ömrünü yitirmekle baş başa kalan bu günkü iktidarın olası bir seçimde eski günlerindeki görkemli yaşamayacaklarını görmekteyiz.
Kim ne derse ülkemizin durumu budur ve bunu dillendirmeyenlerin sadece hayal âleminde yaşadıklarını ifade etmek istiyorum.
Göz önünde gerçekleşen dramatik yaşam tarzımızı görmezlikten gelip bunu geçici bir dönem olarak değerlendirmeye çalışanların yakın bir tarihte ne denli hayal kırıklığına uğradıkların hep birlikte izleme olanağını bulacağımız ümit ediyorum.
Vatandaşın hangi zor koşullar altında yaşamını idame ettirmeye çalıştığını düşünmeyenlerin yine vatandaşın oylarıyla şimdiki koltuklarında oturduklarını unutup vefasızlığın en büyük örneğini sergilemektedirler.
Kalemler her zaman olduğu gibi yine siyah yazmaya başladı da bazı kalemlerin nasıl kalemlerini kırıp kendilerini sattıklarını da çok iyi görüp büyük bir hayal kırıklığı içinde böylesi meslekte olup da böylesine zihniyeti taşıyanların basın mesleğine de en büyük ihanetini yaptıklarını günün birinde bariz bir şekilde göreceklerdir.
Bu yüzden böylesi olumsuzluklar içinde olan bu güzel ülkemizin kara bulutlarının mutlaka dağılacağını ve bu günkü iktidar beceremeyenlerin yolunun da sona geldiğini görmek kör olmak demek olacaktır.

339 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.