Hoşgeldiniz  

YÖNETİMİ BEKLEYEN SORUNLAR…

Halit BEYTÜT | 07 Nisan 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

31 Mart yerel seçimleri sona erdi ilimizde yerel seçimin kazanını HDP oldu.

Mazbatalarını alıp göreve başlayacak olan yeni belediye yönetimini doğrusunu söylemek gerekirse sn derece önemli ve zaruri olarak çözümlenmesi gereken sorunlarla baş başa kalacak.

Bu sorunların başında ilimizdeki trafik keşmekeşliğine bir çare bulunması, her geçen gün araçlara bir yenilerinin katılması nedeniyle ilimizdeki caddelerin yetersiz olmasına neden olmaktadır.

Bu yüzden ilimizin tüm cadde ve sokakları adeta araç parkına dönüştürülmüş bulunmaktadır. Özellikle caddelerimizin sağına ve soluna park eden araçla artık gereken önlemin alınmasında büyük yarar vardır. Her geçen gün nüfus artışıyla bölgenin en çok göç alanın olduğu batmanda ulaşım sorunları da artık yetersiz bir hal almaya başlamıştır.

Belediye otobüslerine bir yenilerinin eklenmesi ve ulaşımda kolaylık sağlanması gerekir. Belediye hizmetlerinin daha da yukarılara taşınması artık kaçınılmaz bir hal almıştır. Bu yüzden ben belediye eş başkanlarına son derece büyük sorumluluklar düşmektedir.

Son derece önem arz eden bir konuya da temas etmek isterim bilindi gibi kayyumun atanmasından sonra işlerine örgüt üyesi oldukları gerekçesiyle işlerine son verilen emekçiler var.

Bu insanların da mağduriyetinin giderilmesi gerekliliği hâsıl olmuştur.

Ama kayyum tarafından da işe alınanların haklarının korunması ve göz ardı edilmemeleri gerektiğini de özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

Yeni eş başkanlar ne düşünürler bilemem verecekleri kararlara saygımın sonsuz olduğunu özellikle ifade etmek isterim bu yüzden bizler Âcizane önerilerimizi ifade ederken sakın ola bir yerler hizmet ettiğimiz anlamı hâsıl olmasın. Ben belediye başkanlığına seçilen her iki eş başkanlarımızı tebrik eder Batmana takdire şayan hizmetlere imza atmalarını diliyorum.

Belediyemize yapılacak her türlü hizmet burada yaşayan tüm insanlarımıza yapılmış hizmet olarak görülecektir bu yüzden bir hizmet kurumu lan belediyenin yapacağı olumlu hizmetler bir bakıma tüm vatandaşların gönlünde taht kuracak ve her zaman gereken desteği vermekten kaçınmayacaktır. Bu nedenle ben yeni eş başkanlarımızın bu Konya gereken hassasiyeti göstereceğine ve öncelikli olarak hizmeti ön planda tutacaklarına olan inancımı ifade etmek isterim.

Bir kez daha belediye eş başkanlarına üstün başarı dileklerimi iletiyor batmanda tüm vatandaşları kucaklayıcı bir hizmete imza atacakları inancını taşıdığımı vurgulamak istiyorum.

Seçimin ilime ve tüm vatandaşlarımıza hayırlara vesile olmasını diliyorum.

312 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.