Hoşgeldiniz  

YORGUN SAVAŞÇILARI CEZALANDIRMAYIN ÖDÜLLENDİRİN

Halit BEYTÜT | 29 Ekim 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Korona virüs salgınının başladığından bu yana gecesini gündüzüne katıp hayat kurtarma mücadelesini büyük bir özveriyle yapan sağlık çalışanlarımızın yorgunluklarını, evlerine gidemeyip çocuklarına duydukları özemi hiçe sayarak onlara yeni yükler yüklemenin son derece büyük bir haksızlık olduğunu belirtmek isterken, sağlık bakanı Fahrettin Koca’nın yeni bir kararı da sağlık camiasına ikinci darbeyi de vurmuş bulunmaktadır.

Kocanın kararı tüm sağlık çalışanları ikinci bir emre kadar çalıştıkları yerden izin alamayacak ve istifa bile edemeyecek.

Vaka sayılarının her geçen gün katlanarak artış kaydettiği bir dönemde bu yorgun savaşçılara artık taşıyamayacaklar kadar yeni bir yükün daha reva görülmesi son derece düşündürücü ve de haksızlığın daniskasıdır.

Tamam, insan hayatını koruma açısından bu karar alındı ama bunun ceremesini çeken bu sağlık savaşçılarına da artık vaat ettiğiniz ek ödemeyi de verme olgunluğunu gösterin artık diyorum.

İlimizde de gerek devlet hastanesinde ve gerekse de özel hastanelerimizde insanlarımızın hayatlarını kurtarabilme mücadelesini veren sağlık çalışanlarının ne kadar fedakarca grev yaptıklarına tanık olmuş biri olarak bu insanların her türlü övgüye mazhar olduklarını ifade etmek isterim sağlık bakanımızın kendilerine vaat ettiği ek ödemeyi hala almamış olmalarına rağmen yine de görevlerini mukaddes bilip insanlarımıza gereken sağlık hizmetini verme özverisinde bulunanlara insanlarımızın adına bizler teşekkür ediyoruz ama bizim teşekkürlerimiz yetmiyor bunca zahmetli ve meşakkatli bir görev yaparken hak ettiklerini almalarını da gönülden isteriz.

Bakın izine ayrılmalarını yasaklıyorsunuz istifa etmelerine de izin vermiyorsunuz buna rağmen onlar tüm içtenlikleriyle görevlerin sadık kalıyor ve insan canını kurtarabilmenin mücadelesinden asla vazgeçmiyorlar korona virüsle mücadelede en büyük özverili görevi yapanları ben SAĞLIK ÇALIŞANLARI YORGUN SAVAŞÇILAR OLARAK ADLANDIRIYORUM VE ONLARIN BU FEDAKÂRLIKLARI KARŞISINDA SAYGIYLA EĞİLİYORUM…

42 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.