Hoşgeldiniz  

YÜRÜTÜLECEK ÇALIŞMALAR GÖRÜŞÜLDÜ

admin | 13 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

YÜRÜTÜLECEK ÇALIŞMALAR GÖRÜŞÜLDÜ

2022 Yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı ile İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Batman Valisi Hulusi Şahin başkanlığında aynı anda gerçekleştirildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda yapılan toplantıya; Batman Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Necmettin Sezgin, Vali Yardımcısı İbrahim Güneş, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutan Vekili, ilçe ve belde belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge müdürleri, kamu kurum müdürleri, belediye başkan yardımcıları ile basın mensupları katıldı.

Vali Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda; bir önceki döneme ait yatırım projeleri değerlendirilerek, kurumlar arası koordinasyonun sağlanması konusunda yürütülecek çalışmalar görüşüldü.

Yatırım projeleri hakkında açıklama yapan Vali Şahin “16 kuruluşa ait 134 proje bulunmaktadır. Bu projelerin toplam proje tutarı 6 milyar 788 milyon 410 bin TL olup, bu projeler için önceki yıllar harcamaları da dahil olmak üzere 2022 yılı 2. Dönem itibariyle 1 milyar 592 milyon 999 bin TL harcama yapılmıştır. 2022 yılında ayrılan ödenek tutarı 1 milyar 668 milyon 007 bin TL’dir. Bu ödeneğin 539 milyon 813 bin TL’si harcanmıştır. Yapılan harcamaya göre proje genelinde nakdi gerçekleşme oranı % 27,74, fiziki gerçekleşme oranı ise % 26,74’tür” diye konuştu.
Projelerin genel durumuna değinen Vali Şahin; 16 kuruluşa ait toplam 134 projeden, 10 tanesinin tamamlandığını, 76 tanesinin devam etmekte olduğunu, 35 tanesinin ihale aşamasında olduğunu ve 13 tanesine ise henüz başlanılmadığını ifade etti.

Konuşmasının sonunda projelerin hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür eden Vali Şahin, yükselen emtia fiyatlarına dikkat çekerek, yatırım proje bedellerini ve bütçelerini buna göre ayarlanması konusunda yöneticilere uyarılarda bulundu.

Konuşmanın ardından yatırımcı kuruluş temsilcileri tek tek söz alarak yürüttükleri yatırım projeleri hakkında kurula bilgi sundu.

30 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.