Hoşgeldiniz  

YÜZÜ GÜLMEYENLERİN ÜLKESİ OLDUK… 

Halit BEYTÜT | 21 Kasım 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bir zamanlar şen şakrak olan, her şeye rağmen mutlu olan v hiçbir endişesi olmayan ülkemin insanlarının bu iktidar döneminde yüzlerinin gülemez hale gelmesi son derece düşündürücüdür.

Geleceğinden umutlarını kesen ve bunun müsebbibi de ülkeyi yönetenlerin olması vatandaşı artık umutsuzluğa sürüklemiş bulunmaktadır. Korku tünelinde geçmekte olan insanımız ne yazıktır ki içindeki yanan alevleri bile söylemekten çekinmektedir.

Bir zamanlar maddi yönden böylesi fütursuzca zamlarla yaşamlarını güçlenen insanlarımızın gelmesi zaten mümkün değildir.

Her gün hayat pahalılığından şikayetçi olanların hala sessizle bürünmesi ve zorlaştırılan hayat koşullarının karşısında tepkisiz kalmasını da ben sindirilmiş toplumun n denli çaresizliğe sürüklendiğine tanık olmak kahredici bir durumdur.

Korku tüneline bürünmüş olan ülkemin insanı bir zamanlar her türlü zorlu ve zorlu koşulların olayları karşısında dik durma gibi bir cesareti gösteren bir ulus iken şildi böylesine korku ve kuşkulara kapılarak haksızlıklar karşısında suskun kalması son derece anlamasızdır.

Bu nedenle benim ülkemin insanları yarınlarından umutlu olamamış ve üzülerek ifade etmek isterim ki yapılan her türlü zorlu koşullara rağmen boyun eğmekten başka böylesine çaresiz bir duruma düşürülmüştür.

Ülkemin insanı artık zorlu yaşam koşulları altında inlemektense dış ülkelere gitmeyi yeğlemiştir. Beyin göçünün büyük rakamlara oluştuğu bir dönemi yaşamaktayız.

Bizler ülkemizin her zaman yanda ve ülkemizin kalkınması adına her türlü zorluklara ve kemer sıkmalar katlanmış bir ülkeyiz.

Bu nedenle ülkemizin bir bireyi olarak ülkemde huzur ve refah içinde ulaşamadığım için bende mutsuzum vatandaşlarımızda mutsuz ve gülmeyen yüzlerin müdavimi olmuşlardır.

Ülkemi yönetmekle yükümlü olanların vatandaşı böylesine umutsuzluğa sevk etmesi karşısında ülkemi yönetenlerden memnun olmam mümkün değil.

Türkiye de yaşayan ve ülkesinin vatandaşı olmaktan mutluluk duyanların bu gün ülkeden gidip başka ülkelerden medet ummasını ülkem adına bir utanç vesilesi olarak görmekteyim.

Bizleri güldüremeyen, asık suratlı olmamıza vesile olanları tarihe kara kalemle yazmaktan kaçınmayacağımızın bilinmesini isterim.

261 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.