Hoşgeldiniz  

YÜZÜNÜZ HİÇ Mİ KIZARMIYOR…

Halit BEYTÜT | 06 Temmuz 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Emekliye yaptığınız zamlar emeklinin onurunu kıracak nitelikte olmasına rağmen hal satılmış yandaş gazeteler verilen sadaka niteliğindeki zammı müjdeli haber olarak vermekten kaçınmamaktadır.

Satıymış köpekler yandaş gazetelerin bu haberlere emekli kesimin büyüm öfkesine neden olurken iktidarın zatı muhteremlerinin verilen zamla yüzlerinin bile kızarmadığını gözlemlenirken gerçekten utanç verici bir tutum ve davranıştır.

100 liralık 6 aylık zamla neler alınabileceğini neden hesaplama gereği duyulmuyor da ülkemin bu emektar kitlesine adeta hakarete varan zamlar reva görülüyor anlamak mümkün değil.

Böylesine sadaka niteliğindeki zammı müjdeli haber olarak veren yandaş medyanıza da lanetler okunmaktadır.

Bu ülkenin kalkınmasına ve bütün enerjilerini, gençliklerini veren emekli kesime reva görülen bu utanç verici zamlara artık dur denmeli ve özellikle satılmış yandaş medyanıza da artık bu tür zamları müjdeli haber olarak vermemeleri yönünde gereken talimatların verilmesi gerektiğini de zatı muhterem iktidar yöneticilerine hatırlatmakta yarar görüyoruz.

TÜİK Denilen mesnetsiz kurumun enflasyon oranlarını her altı ayın başında sadece emekli kesim az zam verilsin diye düşük gösterme gayretlerini de büyük bir öfke ve nefretle karşıladığımızı özellikle vurgulamakta yarar görüyoruz.

Zatı muhterem iktidar da zaten emekliye verilen maaşlara bile göz dikmekten kaçınmamakta ve doğal olarak ta 6 ayda bir TÜİK in enflasyon oranını düşük göstermense de çanak tutmaktadır.

Bir kilo eti yıllarını ülkenin kalkınmasına veren emektarlara reva gren bir zihniyetin alkışlanacak bir tarafı da kalmamış sevilecek bir tarafı da.

Ben tüm gençliklerini ve enerjilerini ülkemin kalkınmasına harcayan bu vefa timsali insanlara reva görülen sadaka niteliğindeki zammı asla hak etmediklerini düşünüyorum.

Bu zamla onurları kırılan milyonlarca emekli artık geçinme şöyle dursun gülen bir yüzlerinin bile kalmadığını itiraf etmektedirler.

Neden niçin bu insanlara gereken değer verilmez anlamak mümkün değil 2 yıl vekillik yapan bir milletvekili aydı 20 bin lira maş alırken 30,35 yılını ülke kalkınmasına harcayan bu alınlarından öpülesi insanlara sadaka verir gibi zam vermek insanlığın sadece yüz karalığı olur ancak.

Benim ülkemin emeklilerine böylesine vicdani yoksunluk olarak verilen zamlar onları incitmekte ve gönülleri incinmektedir.

Böylesine ahlak yoksunu zamlarla b büyük insanlık kesimini çaresizliğe itmek ahlaksızlık ve kadir kıymet bilmemektir.

215 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.