Hoşgeldiniz  

ZABITA, DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMIYOR

admin | 19 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, kaldırım ve ibadethane önlerinde duygu sömürüsü yaparak vatandaşlardan para dilenenlere karşı yürüttüğü çalışmalara ara vermeden devam ediyor.

Halkın dini ve vicdani duygularını istismar ederek vatandaşları rahatsız eden, yaya kaldırım ve cami önlerini mesken edinen kişilere yönelik geniş çaplı denetimlerini sürdüren Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yaptığı denetimlerde dilendiği tespit edilen çocukların ailelerine de idari para cezası uyguladı. Batman kent merkezindeki cadde, sokak ve kavşakların yanı sıra cami önlerinde dilenenlere karşı büyük çalışma başlatan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, okula gitmeleri gereken çocukları kendi menfaatleri için dilenciliğe teşvik eden ailelere yasal mevzuat çerçevesinde işlem başlattı.

Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, dilencilik konusunda halka da büyük görevler düştüğünü ifade ederek, Batman’da dilenciliğin adeta meslek haline getirildiğini ve bu tür kişilere itibar edilmemesi gerektiğine dikkat çekti.

Eş Başkanlar ayrıca, bu konuda Alo 153 Belediye Beyaz Masa hattına halkımızın 7/24 dilek, talep ve şikâyetlerini bildirebileceklerinin altını çizdi.

197 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.