Hoşgeldiniz  

ZABITA, GENELGE DENETİMİNDE

admin | 18 Mart 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen Coronavirüs tedbirleri konulu ek bir genelge nedeniyle denetimlerini sıklaştırdı.

Halkın uğrak yerleri ve Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri ile ilgili 45 mahallede denetimlerini sürdürdüklerini ifade eden Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Ticaret İl Müdürlüğü ve Maliye (Defterdarlık) Denetmenleriyle birlikte; maske, dezenfektan, hijyenik malzeme satışını yapan medical malzeme satışı yapan işyerleri, ecza depoları, eczanelerin yanı sıra hijyen ve temizlik malzemeleri ile gıda malzemelerinde fiyatları fırsata çevirenlere karşı inceleme ve denetimlerin sürdüğünü söylediler.

Kültürümüzde büyük öneme sahip Taziye Evlerinin de kapalı olmasına yönelik yayımlanan genelge doğrultusunda taziye sahiplerini hastalığın bulaşma riskine karşı genelgeye uymaya davet eden Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Coronavirüs’ü fırsata çevirmek isteyenlere karşı denetimlerini artıran ekipler, İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeye göre, geçici süreliğine kapatılan işyerlerinin açık olup olmadığını, gıda malzemesi satışı gerçekleştiren noktalarda da gerekli hijyen koşullarının oluşturulup oluşturulmadığını konusunda denetimler yapılmaktadır.

208 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.