Hoşgeldiniz  

ZABITA, İŞGAL DENETİMİNDE

admin | 06 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, şehrin estetik güzelliğini hiçe sayan, araç park yerlerini şahsi araçları için işgal eden vatandaşlara gerekli uyarıları yaparak kamusal alanların daha dikkatli kullanılması yönünde uyarıda bulunuyor.

Batman Belediyesine yapılan şikayetleri değerlendiren Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, beton blok, briket, saksı, çiçeklik, lastik, reklam dubaları vs. gibi gereçlerle halka açık alanları bireysel menfaatleri için işgal edenlere müsaade etmiyor.

Cadde ve sokaklarda şahsi menfaatleri için işgalde bulunanlara yönelik denetim gerçekleştiren Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yer işgali için yola bırakılan materyallere el koyarken yer işgali yapan kişi, kurum ve işletmelere uyarıda bulundu.

Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Batman’ın büyükşehir olma yolunda adım adım ilerlediğini, modern bir şehir görünümünde olan Batman’ın estetiğine yaraşır bir görünüme kavuşturulması için bu davranışların kesinlikle kabul edilemeyeceğini ifade etti.

Belediye Alo 153’e yapılan dilek, talep ve şikayetleri anında değerlendiren Belediye Zabıta ekipleri, Batman genelinde cadde ve sokaklarda şahsi menfaatleri için işgalde bulunanlara yönelik cezai müeyyide uygulanacağını hatırlattı.

242 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.