Hoşgeldiniz  

ZABITA PERSONELİNE EĞİTİM

admin | 19 Temmuz 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, Zabıta personelinin bilgilerini tazelemesi, yürürlükteki mevzuata göre görevlerini daha etkin bir şekilde yerine getirmelerini sağlamak amacıyla hizmet içi eğitimlerine devam ediyor.

Zabıta Müdürü Muharrem Kara ve Bilgi İşlem Koordinatörü Veysel Köylüoğlu tarafından Belediyelerde özel kolluk görevlisi olarak görev alan zabıta personelinin daha donanımlı hale gelmesi için verilen eğitimlerde; Belediye Zabıta Yönetmeliği, İşyeri Ruhsat Yönetmeliği, Belediyelerde Zabıta Yapılanması, Belediye Zabıtasının Kullandığı Tutanak Örnekleri ve Uygulamaları, Kabahatler Kanunu ve Tebligat Kanunu uygulamaları ile  Hizmet Denetim Sistemi ve Dijital Mobil Pazar Uygulamalarının kullanımı hakkında bilgilendirmelerde bulunulduğu belirtildi.

Zabıta personelinin halkla iç içe ve diyalog içerisinde olduğunu ifade eden yetkililer, Batman Belediye Zabıta Müdürlüğüne bağlı personelin insanlarla, esnaflarla sıcak temas içerisinde bulunmasını, mevzuata aykırı hareket edenlere ise kesinlikle müsaade edilmeyerek kanunun verdiği yetkiyi kullanmaları gerektiğinin altı çizildi.

Zabıta Müdürlüğü personeline ayrıca, koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle vatandaşları maske takmaları ve sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda sık sık ikaz etmeleri, cafe, lokanta, pastane vs. gibi yerlerde en az 1,5 metre mesafe ölçülerine uymaları, halka duygu sömürüsü yaparak iyi niyetlerini suistimal eden dilencilere karşı göz açtırmamaları konusunda da eğitim verildiği belirtildi.

207 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.