Hoşgeldiniz  

ZABITADAN ‘ÇİKOLATA’ DENETİMİ

admin | 16 Aralık 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Kamuoyunda ‘Şırıngalı Çikolata’ olarak bilinen ve çocuk ölümlerine neden olan çikolata denetimi belediye zabıtası tarafından yapıldı.

Ülke gündemini meşgul eden ve çocukların yaşamlarını hiçe sayan kişilere karşı mücadele başlatan Batman Belediyesi, okul kantinlerinde şırıngalı çikolata avı başlattı.

Batman’da şırıngalı çikolata satışına asla müsaade etmeyeceklerini ifade eden Batman Belediyesi Zabıta Müdürü Hakkı Ertuğrul, yapılan denetimlerde henüz bu çikolata satışına rastlanmadığını bunun satışı halinde gerekli yasal müeyyidelerin uygulanacağını söyledi.

Batman Belediyesinin halkın sağlığını önemsediğini, toplumun tüm kesimiyle iç içe olan bir belediye olduklarını ifade eden Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz da, halkın sağlığını ranta değişmeyeceklerini, bunun için geceli gündüzlü çalıştıklarını halkın da kendilerine her konuda yardım ederek yapılan dilek, talepleri anında değerlendirdiklerini söyledi. Bakkal, market ve okul kantin sahiplerine seslenen Batman Belediyesi, çocukların hayatını riske atabilecek ürünlerin satılmaması için duyarlı olmaya çağırdı

211 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.