Hoşgeldiniz  

ZAM FURYASI VATANDAŞI CANINDAN BEZDİRDİ…

Halit BEYTÜT | 30 Eylül 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Vatandaşın gelir düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştıramayanlar üstünü üstlük yaptıkları acımasız zamlarla halkın yaşama gücünü bile aksatmaya başladılar.

İşsizliğin had safhaya hatta tehlikeli boyutlara ulaştığı bir ülkede zamlarla vatandaşını bezdiren bir iktidara eninde sonunda vatandaş dur diyecektir.

Sadece ülke genelinde değil zamların altında artık taşıyamayacağı kadar yük yüklenen vatandaş günlük nafakasını bile çıkaramaz hale getirilmiştir.

Ülkesini canından seven ülke insanına bu kadar acımasızlık yapmanın ne kazandıracağını doğrusunu merak ediyorum.

Mevcut iktidar 17 yıldır ülkeyi yönetmekte ve üzülerek ifade etmek isterim ki vatandaşın yüzünü bir gün olsun güldürme gereğini duymadıkları gibi vatandaşını acılarla içinde kıvrandırmaktan öteye gitmemektedir.

Hayat şartları altında artık kımıldayamaz duruma gelen vatandaşa karşı ahde vefa borçlarını ödemeyen iktidar bundan böyle böylesi fedakar milletten oy isteme yüzsüzlüğünü nasıl gösterecek.

Giden gider kalan sağlar bizimdir hesabı ile ülkeyi yönetme gafletinde bulunanların elbette ki bunun bedelini günü gelince ödeyeceklerini hiç mi hesaba katmıyorlar. Vatandaşın teveccühü ile 17 yıldır ülkeyi yönetenlerini vatandaşı hiç mi hiç düşünmemesi son derece büyük bir gaflet ve dalalettir.

Miadını dolduran ve artık ülkeyi yönetemez duruma gelenler artık vatandaşı düşünmek şöyle dursun giderayak neler kazanabileceklerinin hesabını yapmaktan kendirlini alamamaktadırlar.

Bu yüzden millet aradığın bulamadığı ve 17 yıldır tahammül ettiği bu iktidara karşı artık güvenini tamamen yitirmiş bulunmaktadırlar.

Vatandaşın refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştırma vaatleriyle milletin oylarını alıp iktidara gelenler n yazıktır ki zevk ve safa alemlerinden vatandaşı düşünmeye fırsat bulamadılar bu güne kadar.

Büyük umutlarla ve son drece büyük bir güvenle oylarını bu iktidara veren vatandaş artık açık bir şekilde ne denli pişmanlık duyduğunu açık bir şekilde dilendirmektedir.

Bu millet kendine yapılan hizmeti hiç bir zaman unutmaz al kendisine karşı ahde vefa borcunu ödemeyenleri de asla affetmeyecektir.

Bu ülkenin vefakar insanına yaşam koşullarını çekilmez hale getirenler utansın demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

146 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.