Hoşgeldiniz  

ZAM YAĞMURUNDAN BUNALDIK…

Halit BEYTÜT | 16 Kasım 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Her gün ardı arkası kesilmeyen ve halkın alım gücünü katlanamaz hale getirilen zamlar milleti ne yapacak duruma getirmeye başlamış bulunmaktadır.

İğneden ipliğe gelen aşırı zamlar artık milleti bunalımlara kadar sürüklemeye devam ederken bu anlaşılmaz hayat pahalılığı karşısında vatandaş yaşamını bile sürdüremez duruma düşmüş bulunmaktadır.

Tüm bu çaresizliğe rağmen zamları bu millete reva görenlerin umursamazlığı her nedense görmezlikten geliniyor ve üstüne üstelik bir de iktidarın hala muhalefete söz yetiştirmekle mesaisini harcaması ise milleti büsbütün umutsuzluğa sürüklemektedir.

Zamların altında inim inim inleyenlerin feryadı arşı alaya kadar yükselmesin rağmen zam yapıcılar buna da kulaklarını tıkamakla yetinmektedirler.

Vatandaş artık dayanılmaz bir çaresizliğe düşmüş olmasına rağmen iktidarın hala söz düellosuyla uğraşıp durması ise kelimenin tam anlamıyla bir vurdumduymazlık örneğidir.

Zam yağmurundan istifade eden fırsatçılar da sattıkları tüm ürünlere habire fahiş rakamlar ekleyerek bu hengâmede çıkar pesinde koşuşturuyorlar.

Doların 10 liraya çıkması ise zaten bu fırsatı bekleyen çıkar gruplarının ekmeğine yağ sürmüş ve diledikleri zamları ürünlerine ekleyerek vatandaşın olmayan parasına bile göz dikme talihsizliğini ortaya koymuşlardır.

Denetim yok hesap soran da olmayınca bu fırsatçılarda meydani boş bulmuş diledikleri gibi at koşturma cesaretini buluyorlar.

Tabi ki olan da yine tüketici halka oluyor ve tüketicilerin canına okunuyor.

Bu çıkılmaz durum ne zamana kadar devam edecek bilinmez ama bilinen bir gerçek var ki o da vatandaş artık yaşamını bile sürdüremez bir duruma düşmüştür.

20 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.