Hoşgeldiniz  

“ZAMLAR SAĞANAK YAĞMURA DÖNÜŞTÜ”

admin | 03 Ocak 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, son zamlar ile birlikte elektrik ve doğalgaz faturaları ile akaryakıt giderlerinin vatandaşın sırtında büyük bir yüke dönüştüğünü belirtti.

İktidarın uyguladığı zamları eleştiren DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, “Zorlu bir yılın ardından yeni yılın henüz ilk dakikalarında elektrik, doğalgaz ve akaryakıta ciddi zamlar geldi. İktidar, Türkiye’yi yönetememenin faturasını adeta halka kesiyor. Marketlere dönüp “dolar düştü, fiyatları düşürün” uyarısında bulunduktan sonra bir imza ile 84 milyonu karanlığa sürüklemenin hiçbir izahı da olamaz. Asgari ücrete gelen zamlar, henüz vatandaşın eline ulaşmadan erimeye başladı. Memur ve emeklilerin maaşları ise enflasyon karşısında adeta hiçe döndü. İktidarın “vatandaşı enflasyona yedirmeyeceğiz” sloganı ise yeni bir yalana dönüştü. İktidar; israfı, talanı ve hızla büyüyen borç yükünü kapatmak için her seferinde elini vatandaşın cebine atmaktan geri durmuyor.

Yüksek enflasyonun, hızla düşen Türk Lirası değerinin, iğneden ipliğe gelen zamların, rekor işsizlik oranlarının ve Pandemi etkisinin olduğu bir ortamda gelen bu zamlar ile birlikte 2-3 kişinin yaşadığı hanelerin sadece elektrik ve doğalgaz faturası bin lirayı aşacak. Sağanak yağmura dönüşen bu zamlar, sosyal devlet anlayışı ile hiçbir suretle bağdaşmıyor. Asgari ücretin girdiği bir evde maaşın yüzde 25’ini sadece enerji faturalarına harcamak zorunda kalmak, zulümden öte değildir. Nas ile devleti yönettiğini iddia edenleri; vatandaşa zulüm yapmayı ve açlığa mahkum etmeyi hangi dini hükümle yapıyor sormak istiyoruz. Vatandaşı müşteri olarak gören, saraylarının masraflarını vatandaşa ödeten, elde avuçta ne varsa yandaşa, yabancıya satan ve halktan kopan bu zihniyetten ilk seçimde el birliği ile kurtulacağız” ifadelerini kullandı.

 

41 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.