Hoşgeldiniz  

ZEHRA CAMİ İNŞAATI İNCELENDİ

admin | 27 Ekim 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

azaryeri mahallesinde geçen yıl temeli atılan Zehra Cami’nin yapımı sürüyor.

Batman İl Müftüsü Turgut Erhan İl Müftü yardımcısıyla birlikte ‘Zehra Camii, Kur’an Kursu ve Taziye evi’ inşaatında incelemelerde bulundu.

İl Müftüsü Erhan, yapımı devam eden ‘Zehra Camii, Kur’an Kursu ve Taziye evi’nin inşaatında incelemelerde bulunarak, inşaat hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Müftü Erhan yaptığı açıklamada “Batman Merkez Pazaryeri mahallesi Zehra Cami, şehirlerarası otogarın hemen yanında ve ihtiyaca cevap veremeyen oldukça da eskimiş idi. Buraya yeni bir cami ihtiyacı hasıl olmuştu. Eskisi yıkılarak yenisinin geçen yıl temeli atılan ve derneğimiz öncülüğünde hayırseverlerimizin desteği ile yapımına başlanılan Cami, erkek-kız Kur’an Kursu ve taziye evi kaba inşaatı bitmek üzere.

Modern ve geleneksel mimariyi birlikte yansıtan bir eser olarak inşa edilen camimizde aynı anda 1250 kişi ibadet edebilecek. Rabbim hayırla tamamlanmasını ve vatandaşlarımızın istifade etmesini nasip etsin. Cami yapımına emek veren destek çıkan başta dernek başkanımız olmak üzere tüm hayırseverlere teşekkür ederim” dedi.

 

33 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.