Hoşgeldiniz  

ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ

Halit BEYTÜT | 01 Aralık 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Normal hayatımızın çok gerilerde kaldığı bir dönemden geçiyoruz.

Korona virüsü ile hayatımızın büyük ölçüde değiştiği bir dönemden geçiyoruz. İnsanlar ne yazıktır ki hem can derdine düşmüş, hem de ekonomik koşullarının son derece bittiği bu dönemi nasıl atlatacaklarını kara kara düşünmeye koyulmuşlardır.

Zor yaşam koşulları altında hayat mücadelesini veren insanlarımızın bu dönemi büyük bir olasılıklı kazasız belasız atlatacakları inancını taşıyorum.

İnsanlar artık normal hayatı öylesine özlediler ki anlatması bir imkansız hale gelmiş bulunmaktadır.

Zorluklarla geçinmekle büyük savaş veren insanlar artık mücadele gücünü yitirmemek için canla başla uğraş veriyorlar.

Bizlerde bu illeti atlatabilmek için elimizden gelen gayreti sarf etmekten kaçınmamalıyız ve istenilen kurallara mutlaka uymak gerektiğini özellikler vurgulamakta yarar görüyorum.

Zaman su gibi akıp geçiyor bu krona yüzünden birçok insanımız ne yazık ki yaşamlarını yitirdiler ve bu dünyadan göçüp gittiler.

Bir zamanlar mutluluk rüzgarlarının estiği bir yaşam tarzından kopup gelen bir illetin tüm dünyayı sarıp sarmaladığı bir döneme geçmiş olmamız bizleri geçmişin o harika normal yaşantısına özlemler duymamıza neden olmuştur.

Ben böylesi bir dönemi yaşadığım için son derece üzgünüm insanların artık sadece can derdine düşmeleri ve hiçbir şeyi düşünmemeye gayret etmesi son derece üzüntü verici bir durumdur.

Batmanlıların da bu sürecin zayiatla atlatması en büyük dilek ve temennimizdir.

Batmanlı hemşerilerimizin uygulanmak istenen kurallara titizlikle uymaları onların menfaatine olacaktır.

Ancak her türlü ikaz ve uyarılarla rağmen hala kural tanımazlığı kendilerine alışkanlık yapmış belirli bir kesim kurları ihlal etmeye kendilerine marifet saymaktadırlar.

Bu nedenle kural tanımazlık yapanların hem kendilerine hem de topluma zarar verdiklerini bile hiçe saymaktadırlar.

Ben özellikle Batmanlı hemşerilerimizin bu konuya gereken duyarlılığı göstermelerinde son derece büyük yarar olacağına inanıyorum, Cenabı Allah bizleri ve tüm ülkemin insanını bu illet virüsten bir an evvel kurtarmasını diliyor tüm Batmanlı kardeşlerimizin kurallara harfiyen uymaları tavsiyesinde bulunuyorum.

104 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.