Hoşgeldiniz  

ZOR OLAN

Muharrem BİTEN | 12 Şubat 2020 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Kimseye zor olanı seçme konusunda irade gösterin demiyoruz. Kimsenin de kendi kişisel çıkarlarının tümünü terkedin de demiyoruz.

Bunlar kısa süreli size çıkar sağlayan, sizi anlık hayatınızı değiştirir şeyler olmadığını da biliyoruz. Hedefleriniz kısa vadeli ise ve bu toplumun bireyi olmak sizi ilgilendirmiyor sayacaklar sizi ilgilendirmeyebilir.

Arz ve talep ilişkisinde size yol gösterecek bir talebimiz de olmaz.

Fakat gerçekten hayata dair sizi insan eden tüm unsurları burada irdeleme imkânımız yok, ama çoğunluğu konusunda bir kanaat oluşturabiliriz.

Hayat dediğimiz olgu tüm canlıların kendi hukuksal çerçevesinde AHLAK, ADALET AKIL süzgecinden geçerek ilahi adaleti oluşturur.

Kimsenin tanrının yasalarına karşı kayıtsız kalma hakkı yoktur.

Yaratılış yasası dediğimiz ilahi yaratılış sisteminin dengesini bozmaya kalkışma bedbahtlığını göstermemizdir bizi helak edecek olan..

Ormanları yok etmemiz, hayvanları sebepsiz yere öldürmek veya neslini tüketmek, tüm canlı unsurlarının yaratılış sistemini bozarak başka bir şekle sokmamız bizi sorumlu hatta suçlu kılar.

Kazanacağımız hiç bir maddi değer yaratılış sistemine saldırganlığımızı affetmez.

Sebze ve meyve Tohumları, hayvan genleri üzerindeki çalışmalar bizi zamana ve hayata dair yenik hale getirecektir.

GDO’lu ürünlerin, toprağa can veren topraktaki canlı hayatın zehirli ilaçlar ile yok edilişi anlaşılır şey değildir.

Böyle devam etmesi durumunda yakın bir zamanda 2 başlı çocuklar, 2 kollu bebekler, 4 ayaklı insanlar hayatımıza girmiş olacaktır.

Doğa kanunu dediğimiz doğal seleksiyon yok edip, hırs ve açgözlülük ile çok kazanma hırsı yüzünden fiziksel bozukluklar ya ısıra zayıf bir kalp, çalışmayan karaciğer, doğuştan böbreksiz veya ölü böbrekler ve buna benzer tüm uvuzlarımıza sirayet edecek acayiplikler ile karşı karşıya kalacağız.

Çok geç kaldığımız kanaatinde olmam ile birlikte şimdiden de daha dikkat ederek, medeniyetini ve kültürünü yok ettiğimiz bu kadim milletin korkarım kısa sürede kanser ve bin bir mikrop virüs ve hastalıkları da toplumumuza mal etmiş olacağız.

Yol yakın mı?

Değil mi?

Bilmiyorum.

Mutlaka bunların uzmanı daha iyi bilir benim bildiğim acilen kişisel çıkarımız yerine toplumun geleceğine odaklanma onurudur.

302 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.