Hoşgeldiniz  

ZORDA OLSA KATLANMAK ZORUNDAYIZ

Halit BEYTÜT | 30 Kasım 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Dünyayı kasıp kavuran bir virüsle alışılagelmişin dışında bir yaşam tarzına girmiş bulunmaktayız.

Bir türlü önüne geçilemeyen ve milyonlarca insanın ölümüne neden olan bu virüse yaşantımızda tamamen değişmiş bulunmaktadır.

Bu lanet virüse kapılmamak için alınan tedbirler her ne kadar vatandaşı, esnafı işçiyi memuru, asgari ücretli çalışanı büyük ölçüde mağdur ediyor olsa da bu tedbirlere zorda olsa katlanmamız gerektiğine işaret etmek istiyorum.

Esnaf kan ağlamakta, ünlük kazanç peşinde olanlar ne yazıktır ki onlar da tamamen kendilerinden adeta vazgeçmiş duruma düşmüşlerdir.

Her şeyle rağmen söz konusu sağlık olunca alınan tedbirlere uymak ve bu lanet virüsü bir an evvel atlatmayı hedefliyoruz.

Normal yaşamı öylesine özledik öylesine hasret kaldık ki anlatılamaz. Kovid 19 illeti ilimizde de alınan tedbirlerle önün kesilmek isteniyor.

Tüm dünya aşıyı bulmanın seferberliğine girmiş bulunmaktadır.

Aşı bulunup koronayı alt edebilirsek yeniden normal yaşamımıza dönebilmenin mutluluğunu yaşayacağız.

Yeni bir yaşam tarzı ve yepyeni bir hayat içinde yüzüp duruyoruz. İnsanlar can derdine düşmüş hiç ama hiçbir şeyi düşünemez hale gelmişlerdir.

Nice sevilen insanların bu lanet virüse kurban oldular. Birçok değerli insanlarımızı da bu arada kaybetmiş olmanın üzüntüsünü re yaşamaktayız.

Bu nedenle bulunacağı söylenin aşı beklide birçok insanımızın daha hayatını kurtarmaya vesile olacaktır, Batmanımızda da ne yazıktır ki alınan tedbirlere uymamayı özellikle alışkanlık haline getiren insanlarımız vardır.

Maske takmamayı, sosyal mesafeye uymamayı hijyene dikkat etmemeyi kendilerine alışkanlık getiren insanları ne yazıktır ki toplumun sağlığını da düşünmemekte ve kendi hayatlarını da tehlikeye atmaktan kaçınmamaktadırlar.

Alınan tüm tedbirlere ve yapılan anonslara rağmen üzülerek ifade etmek isterim ki hala kurallara uymamakta direnen kendini bilmezler vardır ilimizde.

Yalpan kontrollere ve her gün alınan tedbirlere rağmen yanlıştan dönmemeyi kendilerine alışkanlık haline getiren belirli bir kesim vardır.

Ben alınan tedbirlerin daha da sıklaştırılması ve kurallara uymayanlara kesinlikle acımamaları temennisinde bulunuyorum.

Unutulmasın ki bu lanet virüs gizli bir düşmandır ve nereden geleceği de belli olmaz.

82 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.