Hoşgeldiniz  

ZORLU HAYAT MÜCADELESİ

Halit BEYTÜT | 22 Aralık 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Enflasyon ve pandeminin getirdiği ekonomik zorluklar, hem esnafı hem dar gelirliyi bitirdi. İki yakası bir araya gelmeyen vatandaş, harcamaların büyük bölümünü oluşturan faturalara artık yetişemez oldu.

Doğal gaz, elektrik ve su faturalarını ödeyemez duruma düşen vatandaşlar bu konuda vatandaşın sırtına yüklenen bu ağır yükü hafifletmek istiyor.

Hükumetin bu konularda vatandaşın taşıyamaz duruma düştüğü bu ağır yük konusuna ivedilikle bir çare bulmasını ve vatandaşa bu konuda rahat bir nefes alma imkânını yaratmayı istiyor.

Salgın önlemleri hayat pahalılığı, virüs ateşi, Hes kodu uygulaması derken, halk iş için kuyruğa mahkum oldu.

Son haftalarda artık teprenemez hale düşen insanların beklentisine hükumetin sessiz kalması vatandaşı tamamen umutsuzluğa itiyor.

Umut kuyrukları, pazar kuyrukları, Hes kuyrukları, Fatura kuyrukları Vergi kuyrukları, Adalet kuyrukları derken bu zorlu süreçte insanların kimyasını bozmuş bulunmaktadır.

Taşınmaz yüklerin vatandaşın sırtına yüklenmiş olması insanları tamamen umutsuzluğa sevk etmiş bulunmaktadır.

Bu ülkenin fedakar insanlarına bu kadar taşıyamayacağı kadar yük yüklemeyi hak etmedi bu millet.

Hükümet yetkililerinin vatandaşına karşı bu kadar duyarsızlık içinde olması ise milleti her konuda çaresizliğin girdabına mahkum etmiştir.

Kendi vatandaşının içine düştüğü bu çaresizliğe sessiz kalmak vatandaşa karşı ne denli duyarsız olduklarının da bir göstergesidir.

Sadaka niteliğindeki paketlerle bu milleti oyalamak millete olan vefa yerine vefasızlığın bir göstergesidir.

Bu millet sizlere güvendi, sizlere inandı ve tam 18 yıl sizlere hiç bir siyasi partiye nasip olmayan bir iktidarı verdi de sizin bu millete karşı neden sorumluluğu yerinde getirmeme gibi bir talihsizliği gösterdiniz anlamak mümkün değil.

Yapmayın etmeyin bu zorlu süreçte bir nebzecik olsun bu vefakar millete rahat bir soluk alma imkanını yaratma erdemliliğini gösterin bari.

85 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.