Hoşgeldiniz  

ZÜMRE TOPLANTILARI TAMAMLANDI

admin | 26 Ocak 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın başkanlığında İlimiz genelinde canlı konferans sistemiyle gerçekleşen ‘Zümre Başkanları Toplantıları’ tamamlandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen takvim doğrultusunda 2020 yılı Aralık ayında İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın başkanlığında canlı konferans sistemiyle gerçekleşen Zümre Başkanları toplantıları yeni yılın ilk ayında tamamlandı. İlimiz genelinde gerçekleşen toplantılara Müdür Mahmut Kurtaran, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, zümre toplantılarında geçen dönem yapılan çalışmaların genel değerlendirmesi yaptıktan sonra salgın dönemi boyunca birçok alanda gayret gösteren öğretmenlere teşekkür etti. Salgın sürecinde en önemli önceliğinin öğrenci takibi olduğunu belirten İl Müdürümüz, tüm öğretmenlerden öğrencilerini günü gününe takip etmeleri ve sürekli veliler ile iletişim halinde olmalarını istedi. Tüm öğrencilerimizin Millî Eğitim Bakanlığımızın EBA, EBA Akademik Destek, EBA TV ve EBA Canlı Dersleri takip etmelerini istedi. Bütün bunların yanında Ölçme ve Değerlendirme Birimimiz tarafından hazırlanan ortaokul 5. 6. ve 7.  Sınıf ders anlatım videoları ve LGS Sınavına girecek öğrencilerimiz için örnek soru çözümlerinin yer aldığı videoların İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün YouTube kanalından takip edilmesi istedi.

Salgın ve uzaktan eğitim sürecinde sosyal faaliyetlere ve ders dışı etkinliklere katılmanın önemine dikkat çeken Müdür Kurtaran, öğrencilere ders dışı etkinliklere ve yapılacak yarışmalara katılımlarının sağlanmasını istedi. İlimiz Eğitim ve Kültür Müzesi başta olmak üzere öğrencilerin müzelere yönlendirilmesini istedi.

130 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.