Hoşgeldiniz  

2. LİG MÜSABAKALARI SONA ERDİ

admin | 24 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

2. LİG MÜSABAKALARI SONA ERDİ

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 20-24 Aralık 2021 tarihleri arasında Batman Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Üniversiteler Arası 2. Lig Basketbol Müsabakaları sona erdi.

Batı Raman Yerleşkesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen müsabakaların final karşılaşmalarına Batman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rohat Cebe, akademik ve idari personeller ile öğrenciler katıldı.

Final müsabakalarında Siirt Üniversitesi kadın basketbol takımı şampiyon olurken Muş Alparslan Üniversitesi kadın basketbol takımına karşı mücadele eden Mardin Artuklu Üniversitesi kadın basketbol takımı 47-31’lik sayı ile galibiyet alıp 2. takım olmayı başardı. Muş Alparslan Üniversitesi erkek basketbol takımına karşı mücadele eden Mardin Artuklu Üniversitesi erkek basketbol takımı ise 58-49’luk sayıyla turnuvanın şampiyon takımı olmayı başardı.

Turnuvanın birinci ve ikinci takımları olan Siirt Üniversitesi kadın basketbol takımı, Mardin Artuklu Üniversitesi kadın basketbol takımı, Mardin Artuklu Üniversitesi erkek basketbol takımı ve Muş Alparslan Üniversitesi erkek basketbol takımlarına kupaları Batman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rohat Cebe tarafından takdim edildi. Final müsabakalarının ardından konuşma yapan Cebe, üniversiteler arası dostluğu ve iletişimi güçlendiren bu turnuvaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Öğrencilerle bu tür sportif etkinliklerle bir araya gelmeyi çok önemsediklerini belirten Cebe, Batman Üniversitesinde etkinliklerin devam ettirileceğini sözlerine ekledi.

86 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.