Hoşgeldiniz  

2022 DİLEĞİMİZ…

Halit BEYTÜT | 02 Ocak 2022 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

2021 yılını geride bırakıp yeni bir yıla başladığımız bir sürenin başlangıcındayız. Bilindiği gibi 2021 yılı ülkemiz insanı büyük sıkıntılarla yaşadı.

Yeni yıla girerken sanırım tüm ülke insanının büyük beklentileri ve dilekleri var. 2022 yılındaki beklentileri sıralayayım isterseniz, Dolar tepe taklak olsun, TL Değerlensin, enflasyon, bizi kıskanan ülkelerdeki gibi olsun, Faiz siyasi değil, enflasyonla birlikte düşsün, emekliye en az yüzde 50 zam yapılsın.

İşçi, memur ve esnafın cebi para dolsun. Vatandaşın alım gücü yükselsin, mutfakta tencere kaynasın, Ay sonu kolay gelsin, Millet ucuz gıda kuyruklarında sürünmesin, benzin, mazot, LPG su gibi ucuz olsun, Doğalgaz, elektrik faturaları cep yakmasın.

İşsizlik sorunu bitsin, Almanya gibi olalım. EYT Derdi çözülsün Emekli olsunlar?

Adalet, özgürlük ve bağımsız yargı gelsin. Korona belası bitsin, maskeler gitsin Sağlık, Huzur, Bolluk olup herkes mesut olsun.

İçimden gelen bu dilekler gerçekleşirse bu cennet misali güzel ülkemizde özlemini çektiğimiz huzur ve mutluluk oluşsun istiyorum.

İktidar bu konularda gereken hassasiyeti gösterirse ülkemiz yaşanılır bir ülke olacaktır.

2022 yılı yepyeni bir başlangıç olsun ve çekilen sıkıntı ve acılar son bulsun.

Yeter ki iktidar artık gereksiz tartışmaları bir kenara atsın ve asli görevini yapmaktan tereddüt etmesin.

Milyonlarca gencimiz kendi ayakları üstünde durmayı arzuluyor bu ülkenin pırıl pırıl gençlerine bu imkânlar tanınsın ve kendi ülkelerinden başka bir ülkeye gitme düşünceleri yok olsun.

Bu ülkenin insanları her zaman yaptığı gibi 2021 yılındaki sıkıntılara ve de acılara göğüs germeyi bildi böylesine vefa örneğini sergileyen bu aziz millete artık dönüp bakılsın ve hak ettikleri huzura kavuşsun bunu çoktan hak ettiler çünkü.

Her türlü sıkıntılara rağmen ülkesini içtenlikle seven bu aziz millete artık daha başka acılar ve sıkıntılar çektirilmesin. Tüm sıkıntılara göğüs gerip aziz vatanını daha da çok seven tüm milletimizin yeni yılını kutluyor, 2022 yılının kendilerini mutlu edebilecek müjdelerle onore edilmeleri en büyük dilek ve temennimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerin gerçekleşmesi umuduyla tüm Batman halkının ve de sevgili okuyucularımızın da yeni yılını kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.

79 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.