Hoşgeldiniz  

5 İLİN OKUL YÖNETİCİLERİ BATMAN’DA BULUŞTU

admin | 24 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

5 İLİN OKUL YÖNETİCİLERİ BATMAN’DA BULUŞTU

Öğretmen-Yönetici Hareketlilik Programı kapsamda İstanbul, İzmir, Kocaeli, Samsun, Trabzon gibi farklı illerden gelen misafir yöneticilere Batman TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde uygulamalı eğitimler verildi.

Millî Eğitim Bakanlığının Öğretmen – Yönetici Hareketlilik Programına 81 il arasından seçilen 10 ilden biri olan Batman’da hareketlilik programına ev sahipliği yaptı. Bu kapsamda İstanbul, İzmir, Kocaeli, Samsun, Trabzon gibi farklı illerden gelen toplam 9 yöneticiye yönelik Batman TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde (Proje Okulu) 3 günlük eğitim programı uygulandı. Gerçekleşen eğitim programında imam hatip okullarının program çeşitliliği tanıtıldı. İmam Hatip Geleneksel ve Çağdaş Görsel Sanatlar programı ile ilgili uygulamalı eğitimler verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, program kapsamında ilimize misafir olarak gelen yöneticileri kabul ederek gelen misafirlere kitap hediye etti. Ziyaret kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı “Kitap Okuma Noktası”nı da gezen misafir yöneticiler, programdan ve misafirperverlikten duydukları memnuniyetlerini ifade ettiler.

Ayrıca programın eğitim gezisi kapsamında Hasankeyf ilçesi, Malabadi Köprüsü ve Midyat İlçesi gezdirilerek tanıtıldı.

Hareketlilik programı faaliyetlerinin yaygınlaşmasıyla öğretmenlerin karşılıklı mesleki uzmanlık bilgilerinin artırılması, fark yaratan eğitim kurumlarındaki iyi uygulamaların paylaşılması, öğrencilerin öğrenmeye yönelik ihtiyaçları gözetilerek öğretmenler arası mesleki gelişim fırsatlarının artırılması hedeflenmektedir.

Bu program, başarısı ya da uygulamalarıyla ön plana çıkan eğitim kurumlarının sahip olduğu tecrübe ve bilginin diğer eğitim kurumları ile paylaşılması amacıyla düzenlenen öğretmen/yönetici ziyaret programıdır.

31 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.