Hoşgeldiniz  

6 FOLKLOR EKİBİ VALİDEN DESTEK BEKLİYOR

admin | 05 Mayıs 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

6 FOLKLOR EKİBİ VALİDEN DESTEK BEKLİYOR

Batman’da Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün yapmış olduğu ‘Kulüpler Arası Halk Oyunları’ yarışmasında kategorisinde il şampiyonu olan 6 folklor ekibi, Vali ve Belediye Başkan vekili Hulusi Şahin’den destek bekliyor.

6 folklor ekibi Batman’ı 27-29 Mayıs 2022 tarihleri arasında Elâzığ ilinde yapılacak olan Bölge yarışmalarında Batman’ı temsil edecekler.

“6 EKİP 132 KİŞİLİK KAFİLE”

Her folklor ekibinin 22 kişilik kafilelerinin olduğunu belirten kulüp yetkilileri “Her ekibimizde yaklaşık 22 kişi var. 6 ekimizin toplamı ise 132 kişidir. Her yıl Sayın Valimiz Hulusi Şahin’in desteğiyle grup ve final yarışmalarına gidiyoruz. Eğer Sayın valimizin desteği olmazsa yarışmaya gitmemiz söz konusu bile olamaz. Çünkü öyle bir imkânımız yok.

Kültürümüzü ve halk oyunlarını yaşatma çabamızdan başka bir gayemiz olamaz. Her alana duyarlı olan Sayın Valimiz ve Belediye Başkan Vekilimiz Hulusi Şahin’den destek bekliyoruz. Bölge yarışmalarında Türkiye finallerine yükselecek ekiplerimiz var. Bunun için ciddi anlamda ekiplerimiz destek bekliyor. Sayın valimizin gençlerimizin bu ricasını kırmamasını istiyoruz” diye konuştular.

 

22 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.