Hoşgeldiniz  

ASKON, KALKAN VE NASIROĞLU’NU AĞIRLADI

admin | 05 Şubat 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

ASKON, KALKAN VE NASIROĞLU’NU AĞIRLADI

ASKON, bu ay Ticaret İl Müdürü Şehmus Kalkan ve OSB Başkan Vekili Vejdin Nasıroğlu’nu ağırladı.

ASKON başkanı Nasıroğlu “İşsizlik ve genç nüfus bakımında ilk sıralarda olan ilimizde ticaretin sürdürülebilmesi bakımından öncelikle enerji maliyetlerinin makul seviyeye çekilmesi, en azından kalkınmada öncelikli iller için hükümet tarafından böyle bir çalışmanın yapılması gerektiğini, yoksa bu maliyetlerle üreticimiz, çiftçimiz, tekstilcimiz, esnafımızı zor günlerin beklediğini dile getirdi. Diğer tarafta küçük ve orta ölçekli yatırımcı ve üreticinin desteklenmesi konusunda acil tedbir paketlerinin hayata geçirilmesi gerektiğini ifade etti.

Nasıroğlu, üretim, ihracat ve istihdamın sekteye uğramaması ve global krizin atlatılması için başta hükümetimiz olmak üzere tüm paydaşların zaman geçirmeden harekete geçmesi gerektiğini ifade etti.

Toplantıya katılan Ticaret İl Müdürü Şehmus Kalkan “Son dönemdeki fiyat artışları ile ilgili bugüne kadar ilimizde 575 işyerinde 1950 adet ürünün denetlendiğini bu denetlenmenin dışında 111 şikâyetin geldiğini ve bu şikâyetlerin tamamı ile ilgili gerekli işlemlerin yapıldığını vatandaşın mağdur olmaması için oluşturulan denetim ekiplerimizce yoğun bir çalışma yürütülüyor. İlimizde 2021 Ocak ayı ile 2022 Ocak ayı içerisinde 844 yeni şirketin açıldığını buna mukabil 113 şirketinde kapandığını, 2021 yılı ilimizdeki toplam ithalatı 21.968 bin dolar, ihracatın ise 56.781 bin dolar olduğunu bu ihracatların yoğunlukla Irak, ABD, Almanya ve İngiltere ye olduğunu, ithalatın ise yoğunluklu olarak Çin, Rusya ve Almanya’dan yapıldı. Ayrıca ASKON’un üretim ve istihdama olan katkıları nedeni ile takdire şayan bir çalışma içinde olduğunu görüyoruz ve tebrik ediyorum” dedi.

OSB başkanı Vejdin Nasıroğlu “Göreve yeni geldiklerini gelir gelmez de OSB’nin alt yapı sorunu, arıtma tesisi gibi konulara öncelik verdiklerini OSB şuan faaliyet gösteren 115 işletmenin olduğunu bunların tüm sorunlarının giderilmesi için çaba içinde olduğumuzu, yeni dağıtılan 75 adet parselinde yatırımcıya hızlı bir şekilde kazandırılması için sayın valimiz başta olmak üzere diğer kurumlarla eş güdümlü çalışmaktayız, ayrıca bir tekstil kenti haline gelen ilimizde ihtisas OSB’nin ve şuan da fason çalışan firmalarımızın markalaşması için büyük marka firmalarını tekstil sektörümüzle entegre etmek amacıdayız, bu toplantıya davetiniz için ve Batman`a kattığınız değerler için Büyük ASKON ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

53 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.