Hoşgeldiniz  

ATATÜRK PARKINA YENİ PROJE!

admin | 17 Ocak 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

ATATÜRK PARKINA YENİ PROJE!

Batman Belediyesi Konferans Salonu’nda Atatürk Parkı’nın yeni projesiyle ilgili basın toplantısı düzenlendi.

Atatürk Parkı içerisinde inşa edilecek Kardeşlik Camisi için Nisan Ayında kazma vurulacağı ve projenin 1 yıl içerisinde bitirileceği belirtildi.

Kardeşlik Camisi Projesinde 200 araçlık otopark, seminer ve toplantı salonları, aş evi, erkek-kadın mescit ve lavaboları, asansör, hol, idare, sekreterlik ve fuaye alanlarının da yer alacağını belirten Vali ve Belediye Başkan Vekili Şahin “Dünyada böyle genç şehirler vardır. Fakat ortaya koymuş oldukları bazı mimari yapılarla hem turist çekerler hem de unutulmaz marka değerleri oluştururlar. Ankara’da Atakule, o bölgenin sembolü olmuştur.

200 yıllık Eyfel Kulesi Fransa’da marka olmuştur. Biz de şehrimizi bu şekilde tanıtacağımız, yenilik ve değer katacak eserleri kazandırma istiyoruz. Ayrıca bir müze çalışması var, yakında detaylarını paylaşacağız. Petrol Müzesinin Binası, sanat eseri şeklinde planlanıyor. Batman’a gelen misafirlerimiz Kardeşlik Camisi ve Külliyesini ziyaret edebilecek, müzeyi gezebilecek. Böylece şehir güzelleşecek. Hedefimiz bu” dedi.

65 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.