Hoşgeldiniz  

ATLETİZM TARAMASI YAPILACAK

admin | 08 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

ATLETİZM TARAMASI YAPILACAK

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm İl Temsilciliğinin koordinesinde Kozluk, Beşiri, Gercüş, Sason ve Hasankeyf ilçelerinde küçükler ve yıldızlar kategorilerinde atletizmi geliştirme projesi kapsamında elemeler yapılacak.

Batman’da 20 yıldan bu yana aralıksız yapılan atletizmi geliştirme projesi sayesinde, onlarca Milli sporcu yetişiyor.

“HEDEFİMİZ YERELDEN ULUSALA”

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Atletizm İl Temsilcisi Ufuk Başkut “Hedefimiz yerelden ve kırsaldan sporcularımızı ulusal müsabakalara hazırlamaktır. Atletizmi Geliştirme Projemize bu yılda merkez ve 5 ilçemizde devam edeceğiz. 20 Aralık 2021 tarihte startı Kozluk ilçemizde veriyoruz. Ardından sırasıyla 21 Aralık’ta Gercüş, 22 Aralık’ta Gercüş, 23 Aralık’ta Beşiri ve son olarak 24 Aralık 2021 tarihlerinde Antik Kent Hasankeyf’te seçmeler yapılacak. Küçükler v yıldızlar kategorilerinde dereceye giren ve uygun görülen sporcular, Batman’da 27 Aralık 2021 tarihinde yapılacak olan il seçmelerine katılım sağlamaya hak kazacaklar.

Amacımız ilimiz merkez ve ilçelerimizden Milli sporcuların keşfedilmesini sağlamaktır. Spora başlayan çocuklarımızın ufukları da gelişiyor. Bütün okullarımızda görev yapan Beden Eğitimi Öğretmenleri başta olmak üzere, idarecilerden, antrenörlerden ve özellikle velilerimizden çocukların katılım sağlaması kanosunda destekçi olmalarını rica ediyorum” diye konuştu.

İl temsilcisi Başkut, yapılan tüm atletizm etkinlik ve projelerinde Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk’in tam destek verdiğini belirterek, kendisine teşekkür etti.

85 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.