Hoşgeldiniz  

BAKANLIK TIRI HALAYLARLA KARŞILANDI

admin | 15 Mayıs 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

BAKANLIK TIRI HALAYLARLA KARŞILANDI

Özel gereksinimli öğrenciler için spor malzemesi taşıyan tır Batman’da çocuklar ve gençler tarafından halay ve alkışlarla karşılandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın özel gereksinimli öğrencilere yönelik “Spor Aşkı, Engel Tanımaz” projesi kapsamında yola çıkan tır, Şırnak’tan sonra Petrol kenti Batman’a geldi.

Batman’a ulaşan ve içinde spor malzemesi bulunan tır, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, Şube Müdürleri, çocuklar, gençler ve engelliler tarafından karşılandı. Halay çekilerek teslim alınan spor malzemeleri, 3 özel eğitim kurumunda özel gereksinimli öğrencilere dağıtılacak.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, projenin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde başlatıldığını belirterek, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel eğitim kurumlarında engelli vatandaşlar için yaklaşık 30 bin spor malzemesinin yola çıktığını söyledi.

Batman olarak bu kendilerine ayrılan malzemeleri teslim aldıklarını belirten İl Müdürü Özperk “Spor malzemelerini proje kapsamında Batman’daki 3 eğitim kurumuna teslim edeceğiz. Dileğimiz odur ki engelli kardeşlerimiz evde hapsolmaktansa tesislerimizde spora başlasınlar. Engellilerimiz sporun farklı branşlarında dünya çapında iftihar verici başarılara imza atıyorlar. Engelli kardeşlerimizi mücadeleleri, gayretleri ve emekleri için özellikle milletim adına tebrik ediyorum. Biz bütün engelli kardeşlerimizin emrindeyiz” dedi.

27 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.