Hoşgeldiniz  

BAŞKAN GÜR, BATMAN’IN İL OLUŞUNU KUTLADI

admin | 17 Mayıs 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

BAŞKAN GÜR, BATMAN’IN İL OLUŞUNU KUTLADI

AK Parti Batman İl Başkanı A. Akif Gür, mesajında modern bir şehir konumuna gelen Batman’ın 32. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın sevincini yaşadıklarını belirtti.

Gür “Ülkemizde Petrolün ilk bulunduğu ve üretiminin yapıldığı şehir olan Batman, her ne kadar yeni bir İl olsa da, sahip olduğu binlerce yıllık tarihi ile kadim bir medeniyet şehridir. 1990 yılına kadar çok hızlı bir gelişme yaşayan Batmanımız, 16 Mayıs 1990 tarih ve 3647 sayılı kanunla Türkiye’nin 72. ili olmuştur. Son yıllarda birçok alanda yapılan önemli yatırımlar, verimli toprakları, genç nüfusu ve üretim potansiyeli sayesinde bugün iddialı bir kent konumuna gelen Batman’ı marka şehir yapmak, en iyi noktalara getirmek için hep beraber çalışmamız gerekiyor. Batman’ın sosyal, kültürel ve ekonomik olarak kalkınması, tarihi zenginliklerinin tanıtımı ve turizm potansiyelini değerlendirilmesi, eğitimdeki başarının daha da üst seviyelere çıkarılmasını sağlamak temel hedefimizdir.’’ dedi.

AK Parti’nin Türkiye’ye her anlamda damga vuran icraatlardan Batmanın da nasibini aldığını aktaran Gür, Batmanın her yönden kalkınmasını sağlamak için ellerinden gelenin daha fazlasını yerine getireceklerini vurguladı.

Gür “Memleketimizin il oluşunun 32 yıl dönümünü kutlar, kadirşinas Batmanlı hemşerilerime en derin saygı ve muhabbetlerimi sunarım” ifadelerini kullandı.

26 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.