Hoşgeldiniz  

BATMAN’IN SOKAKLARINI KÖSTEBEK YUVASINA ÇEVİRDİLER…

Halit BEYTÜT | 11 Temmuz 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Son günlerde belediye tarafından yapılan ve hemen hemen tüm ilin cadde ve sokaklarında yapılan çalışmalar hava sıcaklığını 45 dereceyi bulduğu bir dönemde bu çalışmalar yapılırken hem de üstün körü bir çalışma yapılıp açılan yerleri sadece mucur dökerek kapatmaları hem yoldan veya sokaktan gecen araçlara olumsuz zarar verirken ilimizin tüm mahalle ve caddelerinde yapılan bu çalışmalara halkın tepkisi giderek büyüyor.

Her cadde ve sokağa giren kepçeler ve kazıcı makinaların canhıraş ses gürültüsüne neden olurken aşırı sıcaklardan zaten bunalım geçirirken çalışmaların aralıksız devam etmesi artık yaşamı bile olumsuz yönde etkilemeye başlamış bulunmaktadır.

Daha önce serpilen o güzelim asfalt yollar ne yazıktır ki yapılan kazılar neticesinde bozulup adeta köstebek yuvasına dönüşmüş bulunmaktadır. Bu isler yapılırken ve kazılan yerler asfaltla kaplanması gerekirken mucurlarla örtülme gibi bir olumsuzluğa neden olunmaktadır.

Zamanında yapılmadı gereken bu çalışmalar ne yazıktır ki şimdi yapboz olumsuzluğuna itilmiştir.

Bir isi yok ki dürüst yapamayan bu çalışmalarda ise bir an evvel bitirtilip aceleyle açılan deri çukurları mucurla kapatıp hemen ayrılıyorlar.

Bu böyle olunca da yoğun bir trafiğin olduğu ilimizde milli servet olan araçların arızalanmasına ve her iki ya da uç günde sanayiye gitmek zorunda kalmalarına neden olmaktadır.

Batmanı adeta şantiyeye çevirmek bu korkunç hava sıcaklığında mi akıllara geldi ki hem vatandaşı canında bezdirdiler hem de milli servet olan onlarca aracın dökülmesine neden olduklarını sanırım akıllarına bile getirmiyorlardır.

Sözde belediye çalışıyor imajını yaratanların bu çalışmalarda batmanın ne denli olumsuzluğa itildiğini hiç mi düşünmüyorlar. Düşünmüyorlar çünkü vatandaş perişan olmuş araçlar her gün sanayiye merhaba demiş umurlarında değil

Batmanın her caddesi ve sokaklarını delik deşik edilmesi birilerinin hoşuna mı gidiyor bilinmez ama bilinen bir gerçek var ki oda 45 dereceyi bulan ölümcül sıcaklıkta böylesi bir çalışma seferberliğini başlatanların vatandasın rahatsızlığına araçların her gün arızalanıp sanayiye gitmesinin umurlarında olmadığı gerçeğiyle karsı karsıya olduğumuzun gerçeğini göz ardı edilmesini kesinlikle içimize sindiremiyoruz

Batma son yılların en talihsiz dönemini yaşıyor da zati muhteremlerin umurunda bile değil.

Bizler elbette ki çalışmaları yadırgamıyoruz ama bir yer daha bitirilmeden ve yapılan kazıların üstü doğru dürüst kapatılmadan bir başka yere geçilmesini yadırgıyoruz.

Bu yüzden yetkililerden koltuklarında lütfen kalkıp yapılan çalışmaların nadir yârim yamalak yapıldığını bir görüversin.

Koltukta oturup sağa sola emirler yağdırmak yöneticilik değildir yapılan çalışmaları inceleme gereğini duymayanların bu ile en büyük ihaneti yaptıklarını da bilmeliler.

Böylesi bir çalışma seferberliğini başlatanların en azından işi çarçabuk yârim yamalak bitirip gidelim düşüncesinde olanları değil işinin ehli olan personelle yapmaları gerekirken vurdumduymazlığı kendilerine alışkanlık yapan yöneticilere biz yönetici diyemiyoruz.

Batman her önüne gelenin rant kapısı olmamalı ve düzenli bir çalışma yerine ustun körü bir çalışmayı yeğleyenler bilsinler ki bu ile en büyük ihaneti yapmaktalar.

122 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.