Hoşgeldiniz  

BATMANLI AKADEMİSYENDEN, BÜYÜK BULUŞ…

admin | 04 Mayıs 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

BATMANLI AKADEMİSYENDEN, BÜYÜK BULUŞ…

Tarımda, Verimsizlik ve girdilerdeki maliyete çözüm bulan Doç Dr. Furkan Ayaz, bio teknolojik ürünleri ile ürettiği ürünler, olumlu sonuçlar verdi.

Gübreyi ve diğer ilaçları ortadan kaldıran mucizevi ürün ile toprağa değil, yaprağa hüküm ederek doğadaki tüm bitkilere faydalı olacak bir ürün.

Sebzelerde, meyvelerde, tahıl ve çiçeklere kadar ürünlerin kalitesini ve sayısını arttıracak bu ürün şimdilik birçok tarla ve kuruluşta kullanılmaya başlandı.

İlk olarak faaliyet gösterdiği Mersin Üniversitesi laboratuvarlarında üretilen bu ürüne, il ve ilçe de kullanılması için protokoller imzalandı.

Tarsus Belediyesi ile Mersin Üniversitesi arasında ve Birleşmiş Milletler ortaklığı ile gerçekleştirilen protokolde, belediye ye ait park ve bahçelerde ve arazilerde kullanılmaya başkandı.

Batman ve Kurtalan köylüleri tarafından da kullanılan bu ürün çok olumlu sonuç verdiği, bayram tatilinde ikimize gelen Doç. Dr. Ayaz tarafından tarlalarda görüntülenerek sonuç alındığı bildirildi.

Yakında Dünya ve Türkiye çiftçi sinin kullanımına sunulacak olan bu ürünün tek fabrikası Mersin ilinde faaliyete geçmiş oluyor.

Bu ürünün özellikle bu son yıllarda bitkisel ürünlerde rekolte düşüklüğü ve maliyetlerin artmasına çözüm olacağı bildirildi.

 

25 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.