Hoşgeldiniz  

BATMANLILAR YENİKAPI’DA BULUŞUYOR

admin | 25 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

BATMANLILAR YENİKAPI’DA BULUŞUYOR

2019 yılında İstanbul Yenikapı’da ilki düzenlenen Batman buluşmalarının ikincisi için hazırlıklara başlandı.

Merkezi İstanbul’da bulunan İstanbul Batman Dernekler Federasyonu (İBDF) tarafından 19-22 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da düzenlenecek olan Batman buluşmaları, Batmanlıları İstanbul’da buluşturmaya hazırlanıyor.

Başkan Vekili Aysel Esen Sili ve organizasyon yetkilileri ile birlikte Batman’a gelen İBDF Başkanı Recep Taşkıran, Vali Hulusi Şahin, STK Temsilcileri ve kentin dinamikleriyle görüştü.

Başkan Taşkıran, 2019 yılında ilki düzenlenen ve yaklaşık 650 Bin kişinin ziyaret ettiği Batman buluşmalarının ikincisini düzenlemek için hazırlıkların sürdüğünü belirtti.

Amaçlarının kentin tanıtımına katkı sunmak olduğunu ifade eden Başkan Taşkıran “Batmanın kültürünü lezzetlerini ve geleneklerini İstanbul gibi mega kentte tanıtmak için hazırlıklara başladık. Batman’ın güzelliklerini tanıtmak için büyük etkisi olacak olan bu etkinlik için uzun  süredir uğraşıyoruz. 19=22 mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinliğe tüm Batmanlıları bekliyoruz. Kentteki sektörlerin kendilerini ifade edebilecekleri bu etkinliğe ilgi gösterebileceklerini umuyoruz. Düzenleyeceğimiz bu etkinlik ile Batman’ı İstanbul’daki Batmanlılarla buluşturacağız” diye konuştu.

43 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.