Hoşgeldiniz  

BATÜ HAYATA DOKUNMAYA DEVAM EDİYOR

admin | 24 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

BATÜ HAYATA DOKUNMAYA DEVAM EDİYOR

Batman Belediyesi, Batman Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde öğrencilere daha iyi bir eğitim sunmak ve öğrenime devam etmelerini sağlamak amacıyla imzalanan “Hayata Dokun” projesi kapsamında İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine bir ders verildi.

Batman Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Salih Çelik tarafından verilen derse Batman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Sezgin, Genel Sekreter Doç. Dr. Ömer Faruk Ertuğrul, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“Yeni Teknolojilerin İnsan Sağlığı İle İlgili Alanlarda Kullanımı” konulu bir ders veren Prof. Dr. Mustafa Salih Çelik, günümüzde teknolojinin hızlı gelişiminin her alanda olduğu gibi sağlık alanında da büyük yenilikler doğurduğunu anlattı. Sağlık hizmetleri üretiminde yararlanılan teknik ve teknolojilerde görülen hızlı gelişimin bu teknolojiyi uygulayan profesyonellerin ve hastaların tutumlarını olumlu etkilediğini belirten Çelik, ilaç ve tıbbi donatımı kullanarak hizmet üreten sağlık hizmetleri alanının sosyoekonomik gelişmelere, sosyal ve ekonomik açılımlara diğer alanlara göre daha yatkın olduğunu ifade etti.

Gelişmiş ve ileri teknolojik seviyeye sahip ülkelerin, hem bilim ve teknoloji ile ilgili genel tavırlarında hem de sağlık teknik ve teknolojileri konusunda kontrollü ve düzenli bir yönetim politikası uyguladıklarını söyleyen Çelik, teknolojinin hayatın her alanını kolaylaştıran bir yönü olduğunu dile getirdi. Modern çağın ayrılmaz bir parçası olan teknolojinin insan hayatının hemen hemen bütün alanlarında varlığını gösterdiğini vurgulayan Çelik, sağlık sektöründe de hizmet verimliliği ve tanı güvenilirliğini arttırmada teknolojinin büyük bir önemi olduğunu sözlerine ekledi.

71 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.