Hoşgeldiniz  

BAYRAM GELMİŞ NEYİME…

Halit BEYTÜT | 15 Temmuz 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Eskiden özellikle dini bayramlar öncesi büyük bir heyecan yaşanır, çarşı pazar alışverişlerle adeta karnavala dönüşürdü.

Kurban bayramına sayılı günler kamışken en ufak bir hareketliliğin olmaması dikkatleri çekerken esnaf kesiminde ise tam bir hayal kırıklığı yaşanıyor.

Son dönemlerde yağmur gibi gelen zamlar milletin alım gününü büsbütün azaltırken çarşı pazarda da haliyle hareketliliğin olmasına neden olmaktadır.

Kurban bayramı öncesinde hazırlık yapmak isteyip te ekonomik açıdan yoksunluğu çeken halk bu hazırlıkları yapamamanın ezikliğini yaşıyor.

Ülkeyi yönetenler zevku safa içinde bayrama girerken koca bir millet bayrama sevinç yerine burukluk içinde girmektedir.

Bu millete bu mukaddes dini bayramını burukluk içinde milleti kutlamaya itenleri asla affetmeyeceğimizi vurgulamak isterim

Bu bayramda evine şeker alamayan, çocuklarına üst baş alamayan bu yüzden psikolojisi allak bullak olan babaların içine düştüğü acı kelimelerle anlatılamaz.

Millete porsiyonları azaltın deme gafletinde bulunan sözde hanımefendi özde sadece milletle alay etmeyi kendilerine alışkanlık haline getirenler bu elim manzara karşısında utanırlar mı bilmem ama asil kendilerinin porsiyonları azaltmaya zorunlu olduklarını bilsinler.

Bu ülkede yaşanılmayanı bizlere yaşatanlar milletin içinde bulunduğu perişanlığı inadın görmezlikten gelenlerin karni tok sırtları pektir ya bu yüzden milletin yediği lokmaya bile göz dikme küstahlığını ortaya koymuşlardır.

Bu yüzde bayram gelmiş neyimize diyoruz.

Bu aziz millete reva görülenlere bir türlü akıl sır erdiremiyoruz.

Kendilerini iktidara taşıyan millete ettikleri haksızlık eninde sonunda yüzlerine bulaşacaktır bundan kimsenin kuskusu olmasın.

Millete porsiyonları azaltın diyenlerin az porsiyonda muhtaç olacakları günler gelecektir.

Bizler her ne kadar yokluk içinde ayakta durmaya çalışsak da zir ve meşakkat dolu günler geçiriyor olsak da yine bu mübarek kurban bayramının tüm ülke inşalarımıza hayırlara vesile olmasını diliyor başta tüm okurlarımız olmak üzere batman halkının bayramını içtenlikle kutluyor, yarınların bizlere ve ülkemiz insanlarına daya adil ve daha adaletli bir yönetime ulaşmamızı diliyorum.

Hayırlı bayramlar.

86 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.