Hoşgeldiniz  

BELEDİYE, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNİ ÖNEMSİYOR

admin | 03 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

BELEDİYE, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNİ ÖNEMSİYOR

Batman Belediyesi, oluşabilecek iş kazaları ve meslek hastalıklarının önüne geçmek amacıyla, 2 bin 110 personeline İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verdi.

Belediye bünyesinde hizmet veren 2 bin 110 personele, çalışma esnasında oluşabilecek iş kazaları ve meslek hastalıklarının önüne geçmek amacıyla İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verildi.

1 ay süren eğitim seminerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen tehlike sınıfları dikkate alınarak yürütülen eğitimde; iş sahalarının risk faktörlerinin neler olduğu, bu risk faktörlerinin sebep olabileceği kaza ve sağlık sorunları, iş kazası ve meslek hastalıklarının ortaya çıkış şartları, mevcut toplumsal algı ve konu ile ilgili bilimsel yaklaşımların neler olduğu ile ilgili detaylı bilgiler aktarıldı.

Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleşen eğitimde 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası gereği işveren ve çalışanın yükümlülükleri, alınması gereken tedbirlerin neler olduğu ile ilgili bilgilendirmeler de yapıldı.

İş sağlığı ve güvenliği eğitimi belirli tarihlerde yapılmaya devam edilecek.

126 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.