Hoşgeldiniz  

BİLSEM BİLGİLENDİRME SEMİNERLERİ YAPILDI

admin | 14 Ocak 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

BİLSEM BİLGİLENDİRME SEMİNERLERİ YAPILDI

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bilim ve sanat merkezlerine (BİLSEM) alınacak özel yetenekli öğrencileri belirlemek üzere 2021-2022 eğitim öğretim yılında yapılacak olan öğrenci tanılama ve yerleştirme sürecine ilişkin bilgilendirme seminerleri verildi.

Batman Rehberlik ve Araştırma Merkezi “BİLSEM Tanılama ve Yerleştirme Süreci” ile ilgili ilimizde görev yapan ilkokul müdürlerine, rehber öğretmenlerine ve sınıf öğretmenlerine bilgilendirme seminerleri verildi. Gerçekleşen bilgilendirme seminer çalışmaları RAM Müdürü Mustafa Çakan, Rehberlik Bölüm Başkanı Sedat Kurt, RAM Rehber Öğretmenleri Sedat Açık ve Anıl Mahmut Erdem tarafından yapıldı.

Bu bilgilendirme seminerlerinde konuşan Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Mustafa Çakan, yeni BİLSEM Tanılama ve Yerleştirme sisteminde özellikle sınıf öğretmenleri ve rehber öğretmenlerine önemli sorumluluklar düştüğünü belirterek, sürecin sağlıklı yürütülmesi için bütün paydaşların üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi dileklerinde bulundu.

Bilim ve sanat merkezlerine öğrenci tanılama sürecine ilişkin işlemler; 1, 2, 3 ve 4. sınıf seviyelerinde sınıf öğretmenleri tarafından yetenek alanlarına göre aday gösterilen öğrenciler arasından yapılacak.

Öğrencilerin yetenek alanlarına göre aday gösterilme işlemleri 10-21 Ocak 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 19 Şubat-8 Mayıs 2022 tarihleri arasında öğrenciler yetenek alanlarına göre değerlendirmeye alınacak. Kayıt hakkı kazanan öğrenciler, 19 Ağustos’ta ilan edilecek.

52 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.