Hoşgeldiniz  

BOMBALI SALDIRI FAİLLERİNDEN BİRİ YAKALANDI

admin | 07 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

BOMBALI SALDIRI FAİLLERİNDEN BİRİ YAKALANDI

Batman’da 2004 yılında Batman İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğünün giriş kapısına el bombası ile yapılan saldırının faillerinden birisi olan BTÖ mensubu Zinar kod adlı M.A. Kozluk’ta yakalandı.

Konuyla ilgili Valilikten yapılan yazılı açıklamada “Batman İl Jandarma Komutanlığı tarafından, Batman ili Kozluk ilçesi Çayönü Mahallesine bağlı Yeniköy Mezrasında icra edilen operasyonda; hakkında Diyarbakır 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesince 2004 yılından itibaren Yasadışı Silahlı Örgüt Kurma suçundan arama kaydı bulunan ve 2004 yılında Batman İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğünün giriş kapısına el bombası ile yapılan saldırının faillerinden birisi olan BTÖ mensubu Zinar K M.A. yakalanmıştır.

Yasadışı Silahlı Örgüt Kurma suçundan hakkında kesinleşmiş 12 yıl 6 ay mahkumiyet kararı bulunan Zinar K M.A. Batman Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.  Ayrıca; Zinar K M.A. hakkında Türkiye’ye Suriye uyruklu M.M.A.M.A. adına düzenlenmiş sahte kimlik kartı ve sahte Irak pasaportu ile giriş yaptığından Resmi Belgede Sahtecilik suçundan ve Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan Batman Cumhuriyet Başsavcılığınca adli işlem başlatılmıştır” ifadeleri yer aldı.

63 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.