Hoşgeldiniz  

BU MARKETLERE DUR DİYECEK YOK MU?

Halit BEYTÜT | 07 Aralık 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Artan inanılmaz zamlarla vatandaşı bir bakıma krizlere sokan ve özellikle raflarındaki etiketleri her gün değiştiren marketlere dur deme gereğini yapabilecek bir babayiğit aranıyor.

Özellikle denetimden muaf olan BİM, A 101 ve ŞOK adlı marketler artık işi çığırından çıkararak emtialarına yaptıkları acımasız zamlarla vatandaşın canını yakmaya devam edip haksız kazanç elde etmeye devam ediyorlar.

Avrupa ülkelerindeki marketler vatandaşlarının canını sıkmamak ve onları mağdur etmemek için zam düşünmezken bizim ülkemizdeki marketler tam tersini yapmakta ve türlü bahanelerle sattıkları ürünlere her gün zam yükleyerek vatandaşı alamaz duruma düşürmekteler.

Ülke vatandaşlarını düşünmeyen ve sadece çıkarlarını düşünen vicdan yoksunlarına dur diyen olmaması onları daha da cesaretlendirmekte ve bildiklerini okumaya devam edip vatandaşı güç duruma sokmaktan kaçınmıyorlar.

Vatandaşın üstünden haksız kazanç elde etme cabası içinde olan bu fırsatçılara ne zamana kadar suskun kalınacak ve seyirci kalma gibi bir talihsizliğin müsebbibi olacaklar doğrusunu söylemek gerekirse oldukça merak konusu.

Halkın sırtından geçinmeyi kendilerine alışkanlık edinenlere artık yöneticilerin bu insaf dışı tutum ve davranışta bulunanlara gereken yaptırım kullanılması için vatandasın çağrısı vardır.

Özellikle il yöneticilerimizin bu konuya gereken duyarlılığı göstermesi ve gereken denetimlerin ivedilikli hayata geçirilmesi artık kaçınılmaz olmuştur.

95 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.