Hoşgeldiniz  

BU NE PERHİZ, BU NE LAHANA TURŞUSU…

Halit BEYTÜT | 24 Temmuz 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Tasarruf genelgesi gerekçe gösterilerek, bilindiği gibi yerel basının abonelikleri iptal edildi, kurumlarca reklam verilmesi yasaklandı.

Bu da yetmiyormuş gibi yerel basın muhabirlerinin toplu taşıma araçlarına binmeleri de yasaklandı.

Yerel basının abone ve reklamlardan aldıkları ve bununla da zar zor ayakta durmaya çalıştıkları böylesine hukuksuz bir uygulamayla yerel basını da susturma operasyonları başlatılmışken, Batman billboardlarına 15 Temmuz reklamlarını asanlar, Atatürk parkına Mehter takımı getirip sözde 15 Temmuzu anmalar yapılıp yüzbinlerce parayı har vurup harman savuranlar da mı tasarruf genelgesinden muaf mı tutuluyor?

Batmanı şantiyeye çevirip tüm mahalleleri köstebek yuvasına dönüştürenler sözde çalışıyor intibasını yaratanlar hem mahalleleri yarın yağacak bir yağmurda çamur bataklığına saplanacaklarını hiç mi hesaba katmıyorlar?

Yapılan açıklamada sonbahara kadar bu çalışmaların devam edeceğini ve vatandaşlardan sabretmeleri isteniyor.

Batman son yılların en rahatsız dönemini yaşıyor toz duman içinde kalan halkın sonbahara kadar sabredecek gücü mü kaldı?

Halkın rahatsızlığı bir yana vatandaşların evlerine ulaşmasını sağlayan toplu taşıma araçlarının tümü birer milli servet olmalarına aldırış etmeyen ve kazılan yerlerden geçmek zorunda kalan bu araçların her 2 ya da 3 günde bir sanayiye merhaba demeleri neden göz ardı ediliyor?

Yarın yağışlar başladığında Batmanın tamamen bir çamur deryası içinde kalacağı hiç mi hesaba alınmıyor?

Yerel basına vurulan bu darbe ve yerel basını susturma operasyonu karşısında halkımızın neden hala sessiz kalmasına ve yapılan çalışmalar nedeniyle duyulan büyük rahatsızlığa hala neden suskun kalınmasına bir anlam veremiyorum

Yerel basının abonelerini kesen, reklam verilmesini yasaklayan, toplu taşıma araçlarından yararlanmalarını engelleyenler bilsinler ki hem Batmana hem batman halkına ve de batman yerel basınına en büyük ihaneti yapmışlardır.

Batmanda çalışıyoruz algısını yaratmak adına tüm Batmanlı vatandaşlarımızı derinden rahatsız eden bir zihniyeti kınıyoruz…

74 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.