Hoşgeldiniz  

ÇEVRECİLER, DOĞAYA GÜÇ KAT AĞI GENEL KURULUNDAYDI

admin | 19 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

ÇEVRECİLER, DOĞAYA GÜÇ KAT AĞI GENEL KURULUNDAYDI

20 yılı aşkın süredir Batman’da etkin çevre mücadelesi veren Batman Çevre Gönüllüleri Derneği, geçtiğimiz Kasım ayında İzmir’de düzenlenen Çalıştay’da oluşturulan, Türkiye’nin farklı kentlerinden 80 STK’nın bileşeni olduğu Doğaya Güç Kat Ağı’nın Ankara’daki genel kuruluna katılım sağladı.

DOĞA VE ÇEVRE SAVUNUCULARI ANKARA’DA GÜÇBİRLİĞİ YAPTI

Geçtiğimiz aylarda İzmir’de geniş katılımlı bir Çalıştay’da bir araya gelerek Doğaya Güç Kat Ağını oluşturarak güç birliği yapan Türkiye’nin farklı kentlerinde çevre ve doğa koruma alanında çalışan onlarca sivil toplum örgütü, Ankara’da toplandı.

20 yılı aşkın süredir Batman’da doğa ve çevre mücadelesi veren Batman Çevre Gönüllüleri Derneği, 9-10 Nisan tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilen genel kurula Batman’ı temsilen katılım sağladı. Batman Çevre Gönüllüleri Derneği yönetim kurulu üyeleri Nizam Avcı ve İzzettin Ete’nin derneği temsilen katıldığı Doğaya Güç Kat Ağı Genel Kurulunda ülkenin önemli çevre sorunları masaya yatırılırken, güç birliği yapılarak çözüm için neler yapılabileceği konusunda fikir teatisinde bulunuldu.

Genel kurulun verimli geçtiğini belirten Batman Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Hasan Argunağa, “Geçtiğimiz Kasım ayında İzmir’deki çalıştayda derneğimizle birlikte 80 STK ağ bileşeni olmuştu. Daha sonra oluşturulan Doğaya Güç Kat Ağı Etik Kurul Üyeliğine seçilerek sorumluluk aldık. Bizi temsil eden iki yönetim kurulu üyemize emekleri için teşekkür ediyorum. Ülkenin her yanından onlarca STK ile daha güçlü bir şekilde doğayı ve çevreyi savunacağız” diye konuştu.

29 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.